Çay Haber - Yöresel Haberin NET Adresi

Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi "Ağız ve Diş Sağlığı" Ünitesi Hizmete Açıldı

14-11-2008 13:32:57
2852 kez görüntülendi

Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi "Ağız ve Diş Sağlığı" Ünitesi Hizmete Açıldı

ŞEMSETTİN SARI

Rize'nin Çayeli ilçesindeki, İshakoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde, farklı mekânlarda hizmet veren Diş doktorları "Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi" çatısı altında toplandı. İshakoğlu Devlet Hastanesi ana binasının boş bulunan dördüncü katı, yeniden düzenlenerek "Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi" haline getirildi.

Dört koltuk, dört poliklinik ve iki ölçü alma bölümlerinden oluşan Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesinde 4 Diş Doktoru görev yapıyor.45 bin YTL’ ye mal olan Ünitenin açılışında bir konuşma yapan Çayeli Kaymakamı Mehmet Aklaş, bundan böyle; diş çekimi, dolgu, kaplama, protez, bakım, diş temizliği ve kaplama gibi hizmetlerin bu Ünitede verileceğini hatırlattı."Hayırlı Olsun"  temennisiyle kurdeleyi kesti. Açılış törenine ilçe Kaymakamı Mehmet Aktaş, Belediye Başkanı Rıza Çakır, Başkan Yardımcısı Mustafa Baltacı,İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır,Daire amirleri, ev sahibi olarak Sağlık Grup Başkanı-Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yahya Kesici ve servis hastaları katıldı.

Ünite hakkında bigi veren Başhekim Dr. Yahya Kesici Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesinin faaliyete geçmiş olmasıyla hastane içerisinde dağınık olarak hizmet veren birimlerin bir çatı altına toplanıldığını, böylelikle hastaların hem hekim seçme haklarının kolaylaştırıldığını ve hem de hizmet almada kolaylık sağlanmış olduğunu belirtti. Ünitenin Çayeli'li üç hayırsever tarafından 45 bin YTL tutarında bir harcamayla faaliyete geçirildiğini anımsatan Dr. Yahya Kesici, hayırseverin kendilerine vermeyi düşündükleri plaketleri dahi kabul etmediklerini söyledi. Aynı zamanda; yatırım yapan hayırseverler Ünite bünyesine asılacak isimliklerde adlarının zikredilmesine de izin vermediler. Bu hayırseverlere Şükranlarını sunduğunu ifade eden Başhekim Dr. Yahya Kesici; bu ünite Çayeli için bir şanstır diyerek,bu ünitenin Türkiye'nin bir çok ilinde dahi bulunmadığını söyledi.

 

 

Açılış sonrası İlçe Kaymakamı Mehmet Aktaş, hayırseverleri telefonla arayarak bu hizmetlerinden ötürü kendilerine teşekkür etti.

Günde yaklaşık 100 hastaya hizmet verilecek olan ünitenin yanı sıra İshakoğlu Devlet Hastanesinde Diyaliz Ünitesi, Poliklinikler, Servisler ve iki Ameliyathane ile hizmet verdiklerini anımsatan Başhekim Dr. Yahya Kesici ücreti hastane bünyesinden karşılanmak üzere bir diş teknisyeninin daha bu ünite için söz alındığını belirtti. Özellikle Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinden hasta beklediklerini anlatan Kesici,"Gelen hiç bir hasta muayene olmadan geri çevrilmeyecektir" dedi.

Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı emriyle 2009 yılı Ocak ayından itibaren Hastane bünyesinde çalışan Doktorlar özel muayeneler açamayacaklar. Muayenehanesi bulunanlarda bu yerleri ya kapatacak, ya da hastane görevinden ayrılacaklar.

 

 

      

Yorumlar

 1. çayeli,mede bu yakışır.
  emeği geçen herkese teşekkürler çayeli gibi bir ilçede böylesine bir dış saşlığı laboratuvarı olduğu için,ve dört adet dış tabıbının görev yapması çayeli halkı için iyi bır hizmet oldüğünü düşünüyorum ben bır çayelili olarak gururduydum ilgilenen ve emeği geçenlere tekrar tekrar teşekkur eder saygılar sunarım.

 1. hayırlı olsun
  diş protez laboratuvarında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 1. Çayeli ne hayırlı olsun
  Yıllardır çayelının sağlık alanında ihtıyacları var. bu ihtıyacları yavaş yavaş gıderılıyor. devlet hastahanemiz yöre halkımız ve iş adamlarımızn kurumlarımıın katkılarıyla baya düzene getirlidiğini görmekteyiz. Doktor sorunu halen devem ediyor ama bununda yetkililer tarafından ilgilenilmesi gerekır


 1. Çayelim daha iyilerine de layık..Gün geçtikçe modernleşen bir Çayelinde, modern bir hastanemizde, yeni yeni ünitelerin açılması bizleri son derece memnun etmekte..Emeği gecen herkeze sonsuz şükranlar..


 1. Çayelimize hayırlı olsun.Emeği geçen ve hayırseverlerden Allah razı ve memnun olsun.


 1. Öncelikle yapmış oldukları bu hizmetten dolayı hayırseverlerimize çok teşekkür ederim.Bu hizmeti bize sunan o üç insanı örnek almamız gerekir.O insanlar birlik ve beraberliğin, sevginin ve saygının yani insanımıza verilen değerin ne kadar güzel işleri meydana getirdiğinin kanıtıdır.Allah hepimize böyle güzel hizmetler yapmamızı nasip etsin.Başhekimimizden genel cerrahımıza ortopedi uzmanımızdan kadın doğum uzmanına ve pratisyenlerine kadar tüm hocalarıma da yapmış oldukları hizmetlerden dolayı ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.

 1. HİZMET İÇİN TEŞEKKÜRLER DE!!!!
  BÖYLE BİR HİZMET İÇİN EMEĞİ GEÇENLER TEŞEKKÜRLER. ÇAYELİLERİN ACİL OLARAK DİŞ TARAMA KAMPANYASINA İHTİYACI VAR. LÜTFEN YETKİLİLERE SESLENİYORUM!!!!! HASTALIKLI DİŞLERİ OLAN İNSANLARIN VÜCUTLARI HER HASTALIĞI ÇAĞIRIR.LÜTFEN BU İNSANLARA DİŞ BAKIMININ ÖNEMİNİ ANLATIN. ÇAYELİNDE İNSANLARIN DİŞLERİ ÇOK KÖTÜ.HALA DİŞ FIRÇALAMADAN BİHABER İNSANLARIMIZIN SAYISI ÇOK FAZLADIR ÇAYELİNDE. KEŞKE DİŞ MACUNU FİRMALARI DA GELİM BU TARAMALARA ÖNCÜLÜK YAPSA.Yorum YazKapat
Sosyal Medya'da bizi takip edin!

Sosyal Medya'da bizi takip edin!