BYD SEAL U DM-i, Avrupa'dan önce Türkiye'de satışa sunuldu BYD SEAL U DM-i, Avrupa'dan önce Türkiye'de satışa sunuldu

İSTANBUL (AA) - Garanti BBVA, TAMİ markasıyla faaliyet gösterecek ve dijital ödeme çözümleri sunacak yeni iştiraki Garanti Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ için lisans aldı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, lisans, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan bugün alındı. TAMİ'nin sunacağı hizmetlerle, Türkiye'de arzu eden her işletmenin kolay ödeme alması, rahatlıkla ödemelerini takip edebilmesi, tüm bankalarla çalışırken aynı zamanda tüm banka kartlarına taksit imkanı ve özel kampanyalardan da yararlanması sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çağrı Süzer, ödeme sistemleri dünyasının teknoloji ve dijitalleşmenin gücüyle çok hızlı bir değişim içinde olduğunu belirtti.

Gerek müşterilerin gerekse üye işyerlerinin ihtiyaç ve beklentileri de aynı şekilde sürekli değiştiğini kaydeden Süzer, şu ifadeleri kullandı:

"2 yıllık geniş bir müşteri araştırmasının sonucunda müşterilerimizin ‘tam istediği’ ödeme teknolojilerini hız, yalınlık, kolaylık odağıyla karşılarına çıkaracağımız ve dijital ödeme süreçlerini daha da kolaylaştırıp ek faydalarla birlikte müşterilerimize katma değer yaratacağımız bir altyapı geliştirdik. Bu araştırmalar sonucu müşterilerimizin tariflerinden doğan TAMİ markamızla müşterilerimize 'tam istediği teknoloji', 'tam istediği kart', 'tam istediği POS' çözümünü sunmaya her gün büyüyen ekibimizle ve teknolojik altyapımızla hazır durumdayız."

Büyük işletmelerin de ihtiyaçlarına yönelik özel olarak tasarlanacak çözümleriyle TAMİ, yepyeni ve tamamen dijital bir ödeme deneyimi sunacak. TAMİ, KOBİ'ler, ev kadınları, öğrenciler ve ailelere kadar uzanan ve her bir kitlenin ihtiyaçlarına özel ürün ve hizmetler geliştirmek üzere altyapı çalışmalarını da tamamladı.

Müşteriler TAMİ ön ödemeli karta da POS sürecinde olduğu gibi hızlıca sahip olurken, ister kartlarıyla isterse de elektronik cüzdanlarıyla nakit çekebilecek, para gönderip alışveriş yapabilecekler ve katıldıkları kampanyalardan nakit iade kazanabilecek.

Kaynak: aa