Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın'a sert sözlerle yüklendi ve onu "30 yıllık yol arkadaşı olan Koray Aydın'ı ilk kavşakta satan adam" olarak suçladı. Bıyık, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı açıklamada, İYİ Parti'den istifa ettiğini belirtirken, Aydın'ın tutumunu da sert bir dille eleştirdi.

Bıyık'ın açıklamalarına göre, Aydın'ın belediye başkanı seçilen Bıyık'a ne tebrik gönderdiği ne de bir selam verdiği belirtiliyor. Bıyık, bu tutumuyla Aydın'ı sert bir şekilde sorgularken, kendisinin İYİ Parti'nin Trabzon'da kazandığı tek belediye olan Yomra Belediyesi'nin başkanı olarak, partisinden bir milletvekilinin bu tavrını anlayamadığını ifade etti.

Bıyık'ın sözleriyle, Aydın'ın parti içindeki vefa ve hemşehri ilişkilerini göz ardı ettiği ve 20-30 yıllık bir dostluğu bile önemsemediği vurgulanıyor. Bıyık, Aydın'ı "Koray Aydın'ı ilk kavşakta satan adam" olarak nitelerken, Yomra Belediye Başkanı'nı da "dünden satan" olarak adlandırarak, Aydın'ın tutumunu ağır bir dille eleştirdi.