Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören protokol konuşmaları ile devam etti. Ardından Vali İhsan Selim Baydaş, Rize Belediyesi Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü prof dr yusufyilmaz ve Rektör yardımcıları tarafından Profesör, Doçent ve Doktor ÖğretimÜyesi kadrosuna atanan öğretim üyelerine cübbeleri giydirilerek belgeleri takdim edildi.

Vali Baydaş, törende yaptığı konuşmada Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin kurulduğu günden bu yana hızlı ivme gösteren üniversitelerden bir tanesi olduğunu belirterek, “Üniversitemiz hem bünyesinde barındırdığı akademik kadroyla hem de fiziki mekan ve imkanlarıyla birçok üniversitenin sahip olmadığı güzelliktedir” dedi.

Vali Baydaş, cumhuriyetin ikinci yüzyılına damga vuracak geleceğin yönetici ve bilim insanlarını bugünün hocalarının yetiştireceğini vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz ve artık ikinci yüzyılın kapılarını araladık. Önümüzde 2053 ve 2071 hedefleri var, bunların mihenk taşlarını hazırlayacak olan siz değerli hocalarımızdır. Sizler ülkemizin geleceğine damga vuracak nesilleri yetiştireceksiniz. O yüzden sizlere büyük görevler düşmektedir. Bugünün çocukları ve gençleri Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının uygulayıcıları ve mimarları olacaklardır. Onları sizler okutacaksınız. Onlar, sizin ruh ve mana vermenizle şekillenecektir” diye konuştu.

Digiturk Üst Yöneticisi (CEO) Yousef Al-Obaidly kimdir, nerelidir? Bein Sports Hangi Ülkenin? Digiturk Üst Yöneticisi (CEO) Yousef Al-Obaidly kimdir, nerelidir? Bein Sports Hangi Ülkenin?

Kaynak: BÜŞRA BAYRAKTUTAN