Usta yaptığı açıklamada;Sezon başladı, Çay kemale erdi hala iktidar partimiz bir fiyat açıklamasında bulunamadı.  Bunun 4 sebebi olsa gerek diye düşünüyorum..

1. Fiyat kamuoyunda beklenen oranlarda olsaydı çoktan fiyat açıklanırdı. İktidar vekillerinden bu bağlamda bir ses çıkmadığına göre, fiyat enflasyon oranında altında kalmış gözüküyor.

2. Özel sektörün düşük fiyat ile çay alımı yapması ile, üreticiyi bu fiyata alıştırma politikası yapılıyor. 25 ila 30 TL  bandında beklen fiyat 15-19 bandına çekilerek fiyat algısı yapılıyor.

3. Geçtiğimiz Genel ve Yerel seçimlerde sandıkta gereken dersi veren Rize'li çay üreticisine siyasi bir ceza kesilmek isteniyor. Aziz Milletimize tehdit siyaseti yapanlardan, ceza siyaseti de beklenir.

4. Ayinesi iştir lafa bakılmaz, sözü durumu özetliyor. Ehliyetsiz, liyakatsiz, Vizyonsuz, Milletin dertlerinden sorunlarında uzak, kendilerini kaf dağında görenlerin ve 25 yıldır bir çay düzenlemesi yapamayanların kapasitesi bu olsa gerek. Poz vermekten, çay Makası ile kurdele kesmekten, ordayız buradayız demekten başka bir meziyetleri yok. 

Bunlar;

ne bir çay kanunu yapabil diler,

ne bir taban fiyat uygulaması,

ne bir üreticinin Promosyon haklarını verdiler, ne bir Desteklemeyi 1 TL çıkartabildiler,

ne bir 10 Bin ÇAYKUR mevsimlik işçilerin sorunlarına çözüm projeleri getirebildiler. Bu tempo ile devam etsinler, birdahaki seçimde 1-1-1 ile tarihe geçeçeksiniz.Dedi