Türkiye İş Bankası, K.K.T.C. Ülke Müdürlüğü'nde Avukat ve İstanbul'da Siber Güvenlik Uzmanı pozisyonlarında görev yapacak personel alımı için başvuru sürecini başlattı. İş Bankası'nın yayınladığı ilana göre, alınacak personel pozisyonları ve başvuru şartları şu şekildedir:

Alınacak Personel Pozisyonları ve Mezuniyet Şartları:

  1. Avukat Pozisyonu: K.K.T.C. Ülke Müdürlüğü'nde görev alacak Avukatlar için. Başvuracak adayların hukuk fakültesi mezunu olmaları (04.06.2023 tarihi ve öncesi), avukatlık ruhsatına sahip olmaları ve K.K.T.C. Barosu'na kayıtlı olmaları gerekmektedir.

  2. Siber Güvenlik Uzmanı Pozisyonu: İstanbul'da, bilgi güvenliği, veri güvenliği, siber istihbarat, siber tehdit avı, sızma testleri ve zafiyet tespiti gibi alanlarda çalışacak uzmanlar için. Başvuracak adayların mühendislik, istatistik, aktüerya, ekonometri, matematik, bilişim ve enformatik alanlarında 4 yıllık lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları ve Süreci:

  • Türkiye Cumhuriyeti veya K.K.T.C. vatandaşı olmak.
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da en geç 2025 Haziran ayına kadar tecil ettirmiş olmak.
  • Affa uğramış olsa dahi, hapis cezası almamış olmak.
  • Zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak.

Yaş Şartları ve Başvuru Süreci:

  • Siber Güvenlik Uzmanı İçin: 15 Haziran 2024 tarihine kadar başvurular alınacak. Başvuracak adayların, 15 Haziran 2024 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmaları ve en az 3 yıl deneyime sahip olmaları gerekmektedir.
  • Avukat İçin: 4 Haziran 2024 tarihine kadar başvurular alınacak. Başvuracak adayların, 4 Haziran 2024 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmaları ve en az 1-2 yıl benzer pozisyonda ve banka davaları konusunda deneyime sahip olmaları gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası bünyesinde görev almak isteyen adaylar, belirtilen tarihler arasında başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurular için ilgili pozisyonlara özel başvuru ekranları mevcuttur.

Bu alımla ilgili detaylı bilgi ve başvuru için Türkiye İş Bankası resmi web sitesi ziyaret edilebilir.

Kaynak: Haber Merkezi