Trabzon Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü'nün 2024 Yılı 1. Olağan Genel Kurulu, Başkan Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirilen son oturumla tamamlandı. Toplantı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi ve Başkan Ahmet Metin Genç'in liderliğinde ikinci ve son oturumla son buldu.

Genel Kurul'da, Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilen maddeler müzakere edildi ve 2023 Mali Yılı Faaliyet Raporu ile gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Kabul edilen maddeler arasında, Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 2023 Mali Yılı bütçe kesin hesap cetveli de yer aldı. Buna göre, bütçe giderleri 1 milyar 148 milyon 545 bin 654 lira, bütçe gelirleri ise 846 milyon 442 bin 923 lira olarak belirlendi. Ayrıca, iç borçlanma tutarı 315 milyon 345 bin 87 lira olarak oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının devamında, çevre, şehircilik ve iklim değişikliği alanında hazırlanan Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği'ne eklenen parametrelerin Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 2024 mali yılı tarife cetveline dahil edilmesini içeren madde ile Teftiş Kurulu Başkanlığı Yönetmeliği'ni içeren madde de görüşülüp oy birliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Haber Merkezi