Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar gelirli vatandaşlar için konut yapımına devam ediyor. Satışların başlanılacağını duyuran TOKİ, ilk defa ev sahibi olacaklar için düğmeye bastı. Peki TOKİ konut başvurusu ne zaman başlayacak? 2024 yılı TOKİ konut başvuruları başladı mı? Başvurular nasıl yapılacak? İlk defa ev alacaklara TOKİ başvuru şartları nedir?

Her sene evi olmayanları konut sahibi yapan TOKİ, 2024 yılında da hiç evi olmayan, ilk defa evini alacak vatandaşlara için konut satılacağını duyurdu. 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak satışa çıkarılacak evlerin fiyatları 1 milyon liradan başlayacak. Yüzde 25'i peşin olarak verilecek ve 180 ay vade olacak.

BİM'de Kadınlar gününe özel indirimler! Bim 8 Mart İndirimler Kataloğu BİM'de Kadınlar gününe özel indirimler! Bim 8 Mart İndirimler Kataloğu

İşte aylık ödeme taksitleri...

1 Yuad

İŞTE KONUTLARIN SATILACAĞI İLLER

Yalova, Rize, Konya , Kayseri, İstanbul, Erzurum, Edirne, Denizli, Burdur, Bingöl, Ankara, Sivas, Aydın, Bayburt, Samsun, Tunceli, Van, Çankırı

18 İLDE 96 İŞYERİ AÇIK SATIŞI BAŞLADI

TOKİ ayrıca işyeri sahibi olmak isteyenler içinde harekete geçti. Online müzayede ile 18 ilde 96 işyerinin satışını gerçekleştirecek. 13 Şubat’ta gerçekleşecek müzayede için başvurular alınmaya başlandı. Peşinat bedel yüzde 15 olarak belirlendi. Vatandaşlar yüzde 15 peşinat ödemesi yaptıktan sonra geri kalan ödemeyi 60 ay vade seçeneği ile satın alabilecekler.

TOKİ, online müzayede için gerekli olan evrakları da duyuruldu. Satışa çıkartılacak iş yerlerinin müzayedesine katılım sağlamak isteyen vatandaşlar bu gerekli evrakları tamamlamaları halinde iş yerine sahip olabilecekler.

  • İmzalı satış şartnamesi
  • Açık satış dilekçesi
  • Teminat dekontu
  • Kimlik fotokopisi

Kaynak: HABER MERKEZİ