Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ülke genelinde dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapma misyonunu sürdürüyor. Merakla beklenen yeni projeleriyle birlikte TOKİ, Rize, Çankırı, Sivas ve İstanbul olmak üzere toplamda 4 şehirde 1.545 yeni konut inşa edeceğini duyurdu. Bu proje kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan dar gelirli aileler için yeni bir umut kapısı açılmış durumda.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın başlattığı yeni projeler, ülkenin dört farklı noktasında hayata geçirilecek. Rize, Çankırı, Sivas ve İstanbul'da yükselecek olan konutlar, toplamda 1.545 adet evi barındıracak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulan bu müjdeli haber, dar gelirli ailelere ev sahibi olma şansı sunan bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

BAŞKAN KİBAR MECLİS ÜYELERİNİ PLAKETLE ONURLANDIRDI BAŞKAN KİBAR MECLİS ÜYELERİNİ PLAKETLE ONURLANDIRDI

TOKİ'nin resmi ihale ilanlarına göre, Rize İli Merkez İlçesi Kendirli Beldesi Düz Mahallesi projesinde 79 konut, Çankırı İli Kurşunlu İlçesi Yenimahalle 3. Etap projesinde 349 adet konut, Sivas İli Merkez İlçesi Yapı Mahallesi projesinde 452 adet konut ve İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçesi projesinde ise 665 adet konut inşa edilecek.

Rize İli Merkez İlçesi Kendirli Beldesi Düz Mahallesi projesinde yer alacak olan 79 adet konutun ihalesi 12 Şubat 2024 tarihinde saat 11.00'de yapılacak. Çankırı İli Kurşunlu İlçesi Yenimahalle 3. Etap projesi için ihale tarihi 14 Şubat 2024 saat 14.00 olarak belirlendi. Sivas İli Merkez İlçesi Yapı Mahallesi projesinin ihale tarihi ise 16 Şubat 2024 saat 14.00 olarak açıklandı. Son olarak, İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçesi, Yıldıztabya Mahallesi 6B Bölgesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi için ihale 20 Şubat 2024 saat 11.30'da gerçekleşecek.

Bu yeni konut projeleri, dar gelirli aileler için uygun fiyatlarla konut sahibi olma fırsatını sunarken, TOKİ'nin toplu konut inşaatlarındaki etkinliğini sürdürmesiyle ülkedeki konut sorununa yönelik önemli bir adım daha atılmış olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ