Malatya'da 22 Nisan elektrik kesintisi olan ilçeler. Elektrik kesintisi olan ilçelerin tam listesi Malatya'da 22 Nisan elektrik kesintisi olan ilçeler. Elektrik kesintisi olan ilçelerin tam listesi

TİP Erzurum Belediye Başkan Adayı Henüz Açıklanmadı

Türkiye İşçi Partisi, 7 Kasım 2017 tarihinde Erkan Baş ve Barış Atay liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren bir siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “TİP” şeklindedir. Simgesi iç içe geçmiş çark, başak ve yıldızdır. Genel başkanı Erkan Baş’tır ve 25 Ağustos 2022 tarihinden itibaren Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenidir.

TİP İdeolojisi

Türkiye İşçi Partisi, Türkiye’de kapitalizm yerine, sosyalist bir sistemin kurulmasını önermekte ve neoliberalizm karşıtı bir tutum almaktadır. Parti, Marksizm teorisine dayalı bir program benimsemektedir. Mehmet Ali Aybar liderliğindeki ilk dönem TİP’in politikalarına yakın olup aynı zamanda Behice Boran döneminin politikalarından da beslenmektedir. Laiklik, cumhuriyetçilik ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konular partinin tutum ve politikalarında önemli yere sahiptir. TİP, tarikat ve cemaatlerin kamu hizmetlerinden alıkonulması ve toplumsal hayatta yer almaması görüşüne sahiptir.

Kaynak: HABER MERKEZİ