Kanal D'nin sevilen dizisi Taş Kağıt Makas, son bölüm tanıtımında Eylem Tok olayına benzer bir konu işlemesiyle gündem oldu. Tanıtımda, dizideki bir karakterin lüks otomobiliyle bir kuryeye çarpması ve oğlunu Amerika'ya kaçırması işlendi. Bu durum, Eylem Tok'un oğlunun karıştığı kazayı ve oğlunu yurt dışına kaçırmasını akıllara getirdi.

Tanıtımda Neler Oluyor?

Kastamonu'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 kişi tutuklandı Kastamonu'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 kişi tutuklandı

Yeliz Akkaya'nın hayat verdiği Meryem karakterinin oğlu Furkan, lüks aracıyla bir kuryeye çarpıyor. Kazada kurye yaralanırken, Meryem olayı kapatmak için oğlunu Katar'a, ardından da Amerika'ya kaçırmaya karar veriyor. Avukat Harun Yakar ise bu duruma isyan ediyor.

Sosyal Medya Tepkisi

Tanıtımın yayınlanmasının ardından sosyal medya kullanıcıları ikiye bölündü. Bir kısım izleyici dizinin güncel bir konuya değinmesini ve bu olay üzerinden bir hikaye oluşturmasını takdir ederken, diğer bir kısım izleyici ise Eylem Tok'un yaşadığı trajedinin bir dizide işlenmesinin etik olmadığını savundu.

Eylem Tok Olayı

2023 yılında yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C., lüks aracıyla 5 kişiye çarpmış ve 1 kişinin ölümüne neden olmuştu. Olaydan sonra Eylem Tok, oğlunu yurt dışına kaçırmış ve bu durum büyük tepkilere yol açmıştı.

Taş Kağıt Makas'ın Yeni Bölümü

Taş Kağıt Makas'ın yeni bölümü, 3 Nisan Çarşamba akşamı Kanal D'de ekrana gelecek. Yeni bölümde, Meryem'in oğlunun kaçırılması olayının nasıl sonuçlanacağı ve bu olayın karakterler üzerinde ne gibi etkiler yaratacağı merak konusu.

Sonuç

Taş Kağıt Makas dizisinin Eylem Tok olayına gönderme yapan tanıtımı, izleyiciler arasında farklı tepkilere yol açtı. Yeni bölümde bu olayın nasıl işle

Kaynak: Haber Merkezi