ANTALYA (AA) - Dondurulmuş gıda ve margarin sektörünün öncü şirketlerinden Kerevitaş, SuperFresh markasıyla katıldığı Antalya'daki 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı'nda, üretim süreçlerine ilişkin çalışmalarını ve yeni lezzetlerini ev dışı tüketim profesyonellerine aktardı.

Ev dışı tüketim sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından biri olan ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, 70'in üzerinde ülkeden 50 binden fazla gastronomi profesyonelini Antalya'da buluşturdu.

Sektörde patates, sebze, meyve, donuk unlu mamuller, pizza, ton balığı ve konserve kategorilerinde geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Kerevitaş, SuperFresh markasıyla fuarda yerini aldı.

"Topraktan Tabağa Sıfır Gıda Kaybı" iş modeliyle sürdürülebilirlik odağında başarılı sonuçlara imza atan SuperFresh'in, dondurulmuş gıda konusundaki farkındalık çalışmaları ve yeni lezzetleri ziyaretçilere aktarıldı.

"Hasat, teknoloji, güven, çeşitlilik ve lezzet başlıklarının ön plana çıkarıldığı özel reçeteler ile yapılan yiyecekler, ünlü şeflerin beğenisini kazandı.

- "İnovasyon odağımızla sürdürülebilir büyümemize devam edeceğiz"

Ticket Restaurant'lılar Yemeksepeti siparişlerini artık online ödeyebiliyor Ticket Restaurant'lılar Yemeksepeti siparişlerini artık online ödeyebiliyor

Kerevitaş Üst Yöneticisi (CEO) Mert Altınkılınç, Türkiye'de ve bölgede ev dışı tüketim pazarının her geçen gün daha da büyüdüğünü ve çeşitlendiğini söyledi.

Pazarın hareketliliğini çok yakından takip ettiklerini belirten Altınkılınç, "İnovasyonu odağımıza alarak sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz." diye konuştu.

Ev dışı tüketim kanalında geçen yıl dondurulmuş unlu mamuller sektöründe Donuk Fırıncılık şirketini bünyelerine katarak bu alandaki güçlerini daha da perçinlediklerini vurgulayan Altınkılınç, "Bu yıl SuperFresh markamızla katıldığımız fuarı, sektör paydaşlarımızla ortak bir sinerji oluşturmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz." dedi.

- "Tarımda her aşama çok değerli"

Kerevitaş Üst Yöneticisi (CMO) Gülizar Öcal Doğan da dondurulmuş gıdanın, lezzetli ürünleri tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra gıda israfının önlenmesi ve sürdürülebilir tarım için önemli olduğunu bildirdi.

Ürünlerin tarladan başlayan ve sıfır gıda kaybı ile sofralara ulaşan yolculuğuna dair tüm ayrıntıları bu kez ünlü şeflere anlattıklarını kaydeden Doğan, şunları söyledi:

"Hasat süreci, sözleşmeli tarım modeli, üretimde teknoloji kullanımı her aşama çok değerli. Marka olarak yaptığımız öncü çalışmalar, ev dışı tüketim noktaları ile katma değerli işbirliklerimiz ve yeni lezzetlerimiz ünlü şeflerden tam not aldı. Sürdürülebilir tarım adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız Tarımın Kadın Yıldızları projemiz ile bu alanda kadın istihdamının önemine de vurgu yapmaktan mutluluk duyduk."