CHP'de Saltuk Deniz yeniden seçildi

CHP Rize İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi, İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşti. İl Başkanı Saltuk Deniz başkanlığında tek listeyle gidilen kongrede Deniz, yeniden başkan seçildi.

SİYASET 10.02.2020, 11:40 29.04.2020, 23:16
3344
CHP'de Saltuk Deniz yeniden seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi, İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşti. İl Başkanı Saltuk Deniz başkanlığında tek listeyle gidilen kongrede Deniz, yeniden başkan seçildi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yapılan 37. Olağan CHP Rize İl kongresine SOL Parti Genel Başkanı Alper Taş, Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, İYİ Parti Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, AKP Rize İl Başkan Yardımcısı Ali Avcılar ile bazı STK başkanları ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, bundan sonra çalışmalarını yerel anlamda sürdüreceklerini ifade ederek, “Rize"de kentsel dönüşüm adı altında çok ciddi bir kamulaştırma mağduriyeti var. Acele kamulaştırma adı altında vatandaşımızın onlarca yıl boyunca elde etmiş olduğu kazanımlara el konulmaktadır. Acele kamulaştırma veya cebri kamulaştırma savaş hali veya acil kamusal ihtiyaçlar için uygulanması gereken durumlardır. Rize’ de savaş hali mi var. Ya da vatandaşımızı mağdur edecek hangi acil kamusal kamusal ihtiyaç var ki bu tür uygulamalar yapılıyor. Bu kararları kim veriyor? Bu kararlar nerede alınıyor? Önümüzdeki dönemde bu konuları daha sık gündeme getireceğiz” dedi.  CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz Rize’ nin geleceğinin bir kişinin iki dudağı arasında olamayacağını ifade etti. Deniz açıklamasında, “Bizler Çaykur’ da asaleten bir genel müdür atanmasını beklerken, Çaykur Eski Genel Müdürü şuan Sakarya Belediye Başkanlığı yapan Ekrem Yüce Çaykur Yönetim Kuruluna atandı. Bunu anlamak mümkün değil. Bu aslında Çaykur’u ciddiye almamak, Çaykur çalışanlarına ve üreticilere saygısızlıktır. Ekrem Yüce’ nin görevi Çaykur’ un özelleştirilmesini sağlamaktır. Daha güncel tanımla varlık fonuna devredilen Çaykur’ un tamamen tasfiyesini sağlamaktır” dedi

Çaykur’ un özelleşmesini sağlamak için bilerek borçlandırıldığını ifade eden Deniz, “ Çaykur 2018 yılında 43.4 trilyon kar hedeflenmişti. Fakat yılsonunda 657 trilyon zarar etti. Çaykur son 10 yılda sermayesi 469 trilyondan 2.545 trilyona çıktı. Yani 2 trilyon kamudan Çaykur’ a para aktarıldı. Bankalara kredi borcu 324 trilyondan 2.055 trilyona çıktı Yani son yılda Çaykur 3.700 katrilyon para kullandı Bileşik zararı 115 trilyondan 1.155 katrilyona çıktı çaykur dönemsel olarak 1 katrilyon zarar etti. Bu paralar nerelere gitti çaykur varlık fonundan çıkartılacak mıdır. Yoksa Çaykur Varlık Fonuyla elden mi çıkartılacaktır” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
Rize Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını uygun buluyor musunuz?
19°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 02:46
Güneş 04:41
Öğle 12:21
İkindi 16:19
Akşam 19:50
Yatsı 21:37