İSTANBUL (AA) - Sigortam.net, yenilenmiş web sitesi tasarımı ile iF Design ödülüne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hannover merkezli iF International Forum Design tarafından düzenlenen iF Design ödüllerine bu yıl 72 ülkeden yaklaşık 11 bin başvuru yapıldı.

Dünyanın dört bir yanındaki bağımsız uzmanlardan oluşan 132 üyeli jürinin beğenisini kazanan Sigortam.net'in yenilenen web sitesi tasarımı, kendi kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Geçen yıl da Stevie Awards'ta uluslararası rakiplerini geride bırakarak altın ödülün sahibi olan Sigortam.net, "Yapay Zeka Destekli Sigorta Kapsam Puanlaması" altyapısıyla "En İyi Sigortacılık Çözümü" seçilmişti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sigortma.net Üst Yöneticisi (CEO) Ataman Kalkan, söz konusu ödülün şirketin tasarım ve inovasyona verdiği önemi vurguladığını kaydederek, "Uluslararası alanda elde ettiğimiz başarılar, sadece şirketimiz için değil, aynı zamanda ülkemiz için de büyük bir gurur kaynağı niteliğinde. Bu başarılar elbette ki gösterdiğimiz kararlılık ve çalışma azmiyle mümkün oluyor. Gelecekte de aynı azimle ilerleyerek, daha büyük başarılara imza atmayı hedefliyoruz." açıklamasında bulundu.

Sundukları hizmet ve ürünleri, estetik ve işlevsellik açısından en üst düzeyde tutmayı amaçladıklarını belirten Kalkan şöyle devam etti:

"Kullanıcı deneyimi, tasarım ve teknoloji açısından alanında en iyi sigorta çözümleri sunan web sitesini yaratma amacıyla müşterilerimizi dinledik. Onların sesi, web sitemizi daha iyi ve onların ihtiyaçlarına uyacak şekilde yeniden şekillendirmemiz için yol gösterici oldu. Müşteriler için çoğu zaman oldukça karmaşık olabilen sigorta satın alma sürecini, tüm yaş grupları için basit ve kullanıcı dostu bir deneyime dönüştürdük. Şimdi de tasarladığımız web sitemizin arkasında yer alan yapay zekâ teknolojimizle, müşteri ihtiyaçlarını proaktif olarak öngörüyor ve saniyeler içinde ürün önerilerinde bulunarak zaman açısından hem verimli hem de yenilikçi bir alışveriş deneyimi sunuyoruz."