CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, İstanbul'da düzenlenen RİDEF'in düzenlediği 13.Rize Günleri programında Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu hakkında 'Kemal'i postaladım, sıra bunda' sözlerini sarfeden İsmail Türüt'ü sert bir tepki ile eleştirdi.

Digiturk Üst Yöneticisi (CEO) Yousef Al-Obaidly kimdir, nerelidir? Bein Sports Hangi Ülkenin? Digiturk Üst Yöneticisi (CEO) Yousef Al-Obaidly kimdir, nerelidir? Bein Sports Hangi Ülkenin?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz yaptığı açıklamada; 
“Rizeli türkücü İsmail Türüt'ü eleştirdiği açıklamasında, kendisini Şarkıcı/Türkücü zanneden ama şarkıcılığa geçememiş ve bizim için yok hükmünde olan, adını anmanın bile bize çöp gibi geldiği birisi, bugün gene aşağılık kompleksine girmiş... Eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu için terbiye ve ahlak dışı kelimeler kullanmış; “Kemal'i Postaladım, sıra bunda" demiş!  Sen kimsin, nesin, cürmün ne senin? hayatında el-etek öpmekten, yağdanlık gibi gezmekten başka ne yaptın da racon kesiyorsun? senin gibileri biliriz, omurganız yoktur! yakında, 'beni yanlış anladınız' der özür dilersin. Bu saygısız kelimeleri yutarsın. Ayrıca, 'bizim bahçemize rüzgâr eken fırtınayı biçer' demişsin... evet, senin bahçene rüzgâr ektik ne yapacaksın İsmail? İsmail Türüt, bizim için eleştirilmeye değmeyen bir türdür. Türkücü değildir. Şarkıcı değildir. Sanatçı değildir”

Deniz; “Kim olduğunu kendisi daha iyi bilir. Bizim için yok hükmündedir. Biz Asıl RİDEF’i Eleştiriyor ve buradan çağrı yapıyoruz... Rize Günleri siyasi bir arena mıdır? siz buna nasıl izin veriyorsunuz? hızlı bir şekilde sizden özür açıklaması yapmanızı istiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.
 

Editör: HALİL İBRAHİM SAKLI