Okul bahçesinde kurulan Filistin temalı duvar saatlerinden farklı sembolik ürünlere, pasta ve börek gibi ev yapımı tatlı çeşitlerinden çay ikramına, hediyelik eşyalardan kitap stantlarına kadar birçok ürünün yer aldığı kermese öğrenci, öğretmen ve okul velileri yoğun bir şekilde katılım gösterdi.

Rize İmam Hatip Ortaokulu (RİHO) avlusunda düzenlenen ve Rize İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ve Rize Hafızlar Derneği Başkan Yardımcısı Hafız Zeki Kuvel tarafından dualarla açılışı gerçekleştirilen Hayır Çarşısında hayırseverlerin hazırladığı yiyecek, içecek gibi ürünler satışa sunuldu.

Müdür Kuvel, “Filistin’deki mazlum kardeşlerimize dualarımızla destekte bulunduğumuz gibi hayır çarşımızdan elde edeceğimiz gelirle de onların maddi ihtiyaçlarını karışlamak için seferber olduk. İşgalci İsrail’in yaptığı zulmü görüyoruz. Yüce Allah orada şehit olan kardeşlerimize rahmetiyle muamele eylesin. Mekanlarını Cennet eylesin. Bizlere de birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları içerisinde yaşamayı ve daha çok destek olmayı nasip eylesin.”dedi.

Kuvel, Dünyanın neresinde zulme uğrayan kardeşlerimiz varsa Rabbim hepsinin yardımcısı olsun. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Rize Hafızlar Derneği (RİHAD) Yönetim Kuruluna, İHH Rize İl Temsilciliği ve Kadın Kollarına, personelimize, Kur’an kursu öğreticilerimize, öğrencilerimize ve hayırsever insanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Rihad Başkan Yardımcısı Kuvel; "Gazze’deki mazlum kardeşlerimize bağışlanmak üzere yapılan hayır kermesimize 76.400₺ bağış toplanmıştır. ALLAH c.c. maddi ve manevi destek veren herkesten razı ve memnun olsun." dedi.

Samsun'da Bilek Güreşi Şampiyonası Heyecanı Devam Ediyor Samsun'da Bilek Güreşi Şampiyonası Heyecanı Devam Ediyor


 

Editör: BÜŞRA BAYRAKTUTAN