Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yeni atanan Zabıt kâtiplerine yönelik “Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite” konularında eğitim verildi.

Düzenlenen eğitimde bireylerin sağlıklı beslenmesi,  yeterli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanması ve sağlıklı yaşam biçiminin geliştirilmesi ile hastalıkların önlenmesi toplum sağlığı açısından büyük önem taşıdığı vurgulandı. Yaşam boyu tüm bireylerin sağlığının korunması, yaşam kalitesinin artırılması ve sağlıklı yaşam biçiminin benimsenmesini (sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite alışkanlığı, alkol ve tütün kullanımının önlenmesi) önemli olduğu katılımcılara aktarıldı.

Ayrıca gerçekleştirilen eğitimin sonunda Müdürlüğümüz Fizyoterapisti tarafından katılımcılara masa başı egzersizleri yaptırıldı.

Trabzon'da engelliler için açılan diş sağlığı merkezi çevre illere de hizmet veriyor Trabzon'da engelliler için açılan diş sağlığı merkezi çevre illere de hizmet veriyor

Muhabir: ALİ TÜYLÜOĞLU