Haber: Arzu Erbaş - Rize SGK İl Müdürlüğünde EYT işlemleri devam ediyor. SGK personelinin yasanın yürürlüğe girerek başvuruların başladığı 3 Mart 2023 itibari ile hızlanan yoğun mesaisi sonucunda işlemlerin yüzde 90’ı tamamlandı. 7 bin 100 kişinin emeklilik için başvuruda bulunduğu süreç içerisinde bir anda yapılan müracaatların işlemleri tamamlanırken, diğer taraftan sigortalılık süresi ve hizmet günü şartları oluşanların müracaatları devam ediyor. Özellikle 4/B ve  BAĞ-KUR kapsamı hizmetleri olanların diğer illerdeki SGK’larla olan yazışmaların cevapları beklenirken, yeni müracaatlar ile birlikte yaklaşık 500 kişinin dosyası EYT işlemleri için inceleniyor.

Samsun, sağlık turizmi kapsamında geçen yıl 29 bin 880 kişi ağırladı Samsun, sağlık turizmi kapsamında geçen yıl 29 bin 880 kişi ağırladı

‘REKOR MÜRACAAT OLDU’
Rize SGK İl Müdürü  Mustafa Bakırcı rekor bir başvuru sürecini büyük ölçüde tamamladıklarını belirterek  “EYT kapsamı istatistik verilerimizi inceledik. Rekor müracaat oldu. Çalışma arkadaşlarız yaptığımız uygulama ile mesai gözetmeksizin çalıştılar. Tüm müracaatlar işleme alındı ve birçok sorunlu dosya ile birlikte sorunsuz dosyaların aylıkları bağlandı. Yeni gelenler ve işlemde bekleyen diğer dosyaları da tamamlayacağız. Biriken dosyaların tamamlanması ile artık normal mesaiye döneceğiz” dedi.