Rize Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Gençlik Spor İl Müdürü Ramazan Öztürk ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi bağımsız anaokullarına satranç eğitim materyallerinin dağıtılması hedeflenmektedir. Okul öncesinde çocuklarımızın satranç sporu ile erkenden buluşması sağlanarak eğitim ve öğretim hayatlarında daha başarılı bireyler olmaları; satrancın ülkemizin en uzak köşelerine kadar yaygınlaştırılmasını sağlamak, satrancın yaygınlığının artırılması, sporculara daha erken yaşta ulaşılması, sürdürülebilirliğinin sağlanması, satranca yatkın öğrencilerin keşfedilmesi amaçlanmıştır.

Aksaray'da 22 Nisan elektrik kesintisi olan ilçeler. Elektrik kesintisi olan ilçelerin tam listesi Aksaray'da 22 Nisan elektrik kesintisi olan ilçeler. Elektrik kesintisi olan ilçelerin tam listesi

Proje kapsamında ilimiz genelindeki 20 bağımsız anaokuluna Türkiye Satranç Federasyononu tarafından onar adet satranç takımı ve yirmişer adet eğitim kitapçığı hediye edilmiştir.

Muhabir: ALİ TÜYLÜOĞLU