Cami görevlilerinin örnek olacak aktif çalışmaları neticesinde çocuklar hem milli ve manevi değerlerini öğreniyor hem okul derslerine çalışıyor hem sosyal aktivitelere katılıyor hem de ahlaki özelliklerle donatılıyorlar.

Yaz kurslarında olduğu gibi kış boyu devam eden kurslarda öğrenciler; namaz ve sohbet buluşmaları, sinema ve spor etkinliği, aile buluşmaları, gezi programları gibi etkinliklerle vakitlerini değerlendiriyor.

Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, cami bünyesinde gerçekleştirilen programlara zaman zaman katılarak öğrencilerle bir araya geliyor, onlarla hasbihal ediyor.

Müftü Çakmakçı, cami programlarının önemine dair yaptığı açıklamada “Çocukların camilerle buluşturulması; onların sosyalleşmesi, bireysel ve toplumsal dinî gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Çocuklar bu ortamda dinî ve içtimai heyecanı teneffüs ederek hayat boyu unutamayacağı duyguları yaşamakta ve tecrübe etmektedirler. Berat Camii’nde olduğu gibi tüm camilerimiz çocuklarımıza açıktır. Emeği geçen cami görevlilerimizi, tebrik ediyor ailelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye'nin En Yaşanabilir Şehirleri Açıklandı: Rize kaçıncı sırada? Türkiye'nin En Yaşanabilir Şehirleri Açıklandı: Rize kaçıncı sırada?

Kaynak: BÜŞRA BAYRAKTUTAN