5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 24. maddesi gereğince idarede birliğinin sağlanması, işlerin gözden geçirilerek düzenlenmesi, teşkilatın uyumlu çalışması için gerekli tedbirlerin alınmasını görüşmek ve kararlaştırmak amacıyla İl İdare Şube Başkanları toplantısına Vali Yardımcısı Hatice Cemre İncesu, İl İdare Şube Başkanları ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

Toplantıda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon-Rize İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu tarafından TKDK'nın 2024 yılında ilana çıkılan hibe başlıklarının yer aldığı ilgili sunum yapıldı.Kurum amirlerinin görüş, öneri ve taleplerine yer verilen toplantıda, değinilen konular hakkında çeşitli istişarelerde bulunan Vali Baydaş; kurum ve kuruluşlara TKDK’nın hibe başvuru başlıklarının kamuoyuna hızlıca duyurulması, takiplerinin yapılması ve yapılan başvuruların alınarak, gecikmelere mahal verilmeden etkin ve süratli bir şekilde sonuçlandırılması ile proje hazırlama sürecinde gerekli yardımın ve kolaylıkların sağlanması, projelerin takibi hususunda yetkililere talimatlarda bulundu.

Tokat’ta otobüs muavinini rehin alan şüpheli gözaltına alındı Tokat’ta otobüs muavinini rehin alan şüpheli gözaltına alındı

Muhabir: ALİ TÜYLÜOĞLU