Rize Vali Yardımcısı Hüseyin Aydın’ın başkanlığında Rize İl Sağlık Müdürlüğünce paydaş kurumlar olan Rize Belediyesi, Rize Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Rize Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü katılımları ile Evde Sağlık Hizmetleri İl Değerlendirme Komisyonu toplantısı yapıldı.

Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Uzm. Dr. Şeyma Gözalan’ın gerçekleştirdiği sunumda Rize’deki Evde Sağlık Hizmetlerinin hizmet kapsamı, işleyişi ve iyi uygulama örnekleri, yapılan sosyal hizmetler, Sağlıklı Yaş Alma Merkezlerinin (YAŞAM) çalışmaları ve yeni projeler hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Evde Sağlık Hizmetleri ilimizde 01.02.2010 tarihinden itibaren hizmet kalitesini artırarak hizmet sunumuna devam etmektedir. Daha önceki senelerde imzalanan protokol kapsamında hizmet entegrasyonunda paydaş kurumların rolü ve desteği de görüşüldü.

Evde Sağlık Hizmetlerinin kaliteli ve etkin yürütülmesi, sunulan hizmetlerin çeşitliliğinin artırılması, verilen hizmetlerin verimli ve hızlı bir şekilde sunulması konusunda paydaş kurumlarla durum değerlendirmesi yapılarak görüş ve önerilerle toplantı tamamlandı.

Muhabir: REYHANE YAZICI TÜYLÜOĞLU