Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; hareketsizlikten ötürü toplumda obezite, hipertansiyon, diyabet gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artığı belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; "günümüzde fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve teknolojideki gelişmeler ile yaşam koşullarının kolaylaşması giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi ile toplumda obezite, hipertansiyon, diyabet gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artırmıştır. Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması (TBSA) 2017 sonuçlarına göre ülkemizde 15 ve üzeri yaş her 10 kişiden 4’ü yetersiz düzeyde fiziksel aktivite yapmaktadır"

Açıklamada; "10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü etkinlikleri kapsamında, fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek amacı ile Müdürlüğümüz bahçesinde çalışanlarımızın katılımıyla hafif egzersiz programı düzenlenmiştir. İl Sağlık Müdürlüğü ile Merkez Toplum Sağlığı Merkezi organizasyonuyla kurumumuz fizyoterapisti Oğulcan Uysal eşliğinde gerçekleşen etkinlikte; önce genel bir bilgilendirme yapılmış ardından masa başı çalışma hayatının etkisiyle oluşan rahatsızlıklar (özellikle sırt ve boyun hastalıkları ) göz önüne alınarak hafif esneme ve germe hareketleri uygulanmıştır" şeklinde açıklama yapıldı.

Çuval dolusu para dökmeden zayıflayın! Bu karışım bir aya filinta gibi yapıyor... Sabahları içmek yetiyor Çuval dolusu para dökmeden zayıflayın! Bu karışım bir aya filinta gibi yapıyor... Sabahları içmek yetiyor

Haber: Büşra Bayraktutan