TOKİ satışları ile ilgili haberler Toplu Konut İdaresi Başkanlığı sayfasından takip ediliyor. 36 ilde 216 konut ve iş yeri satışı müzayede ile gerçekleşecek. TOKİ açık artırmasına ise Emlak Müzayede sayfasından başvuru yapılıyor. İşte, TOKİ açık artırma satışı detayları...

TOKİ 36 İLDE KONUT SATIŞI NE ZAMAN?

36 ilde 216 gayrimenkul satışı için başvurular Emlak Müzayede sayfasından alınıyor. Toplam 16 konut ve 183 iş yeri, açık artırma yöntemiyle satışa sunulacak. Müzayede kapsamında yüzde 25 ve 15 peşinatlarla 72, 120 ve 60 ay vade ile konut ve iş yeri satışı gerçekleşecek.

Açık artırmaya katılacaklar ise Halk Bankası ve Ziraat Bankası şubelerinden katılım teminatı yatırıyor olmaları gerekiyor.

Açık artırma müzayedesi ise TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu İstanbul ve The Green Park Hotel Ankara'da 31 Mayıs günü saat 14:00'de yapılacak.
 

TOKİ AÇIK ARTIRMA BAŞVURU EKRANI

KONUT SATIŞI YAPILACAK İLLER

İstanbul, Balıkesir, Çorum, Konya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Zonguldak, Rize, Siirt, Tunceli ve Kars'ta satışa sunulan konutlara ilgililer yüzde 25 peşinat, 72 ay vadeyle sahip olacak.

İŞ YERİ SATIŞI YAPILACAK İLLER

Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Ankara, Yalova, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Konya, Nevşehir, Afyonkarahisar, Erzurum, Gaziantep, Isparta, Diyarbakır, Sinop, Sivas, Kütahya, Osmaniye, Burdur, Adana, Elazığ, Kastamonu, Trabzon, Giresun, Uşak, Kars, Kırşehir ve Şanlıurfa'da satılacak iş yerleri de yüzde 15 peşinat, 60 ay vadeyle alınabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi