Toprak, “apron'un Rize tarafında boş yerde var, o yer apron'a kolaylıkla katılabilir” dedi.

Proje aşamasında, Apron'un daha geniş tutulması gerektiğini söylemiştik diyen Toprak, “Maalesef bu olumsuz durumu bizzat yaşamanın üzüntüsü içindeyim. Biz uçağa binerken, apron'da 6 tane yolcu uçağı, bir tane de özel uçak vardı. Ayrıca bir yolcu uçağı da pistteydi. Yani bunun izahı şudur; şayet bir uçak daha havalimanına inseydi, park edecek yeri yoktu, Bu bilgileri yetkili kişilerden aldım” dedi.

Toprak, “Dün bir, bugün iki, bu durumlar yaşanmaya başlamışsa, geleceği düşünemiyorum. Yetkili kişilere önerim şudur; şimdiden bu işi helletmezseniz, ileriki zamanlarda düzeltmek zorlaşabilir. Hazır mevcut apron'un Rize tarafında boş yerde var, o yer apron'a kolaylıkla katılabilir. Konuştuğum yetkililer, şimdi yapılması durumunda, işin kolay olacağını söylediler. Büyük bir yatırım maliyeti de yoktur. Fakat havalimanımız için çok çok önemli bir konudur.

Cengiz Ünsal, Turizm Haftası Etkinliklerine Katıldı Cengiz Ünsal, Turizm Haftası Etkinliklerine Katıldı

Düşünelim ki, ilerde diğer illere seferler konacak, yurtdışı seferleri artırılacak, festivaller, konserler düzenlenecek; gelen misafirlerin birçoğu havayolu ile gelecek diyen Toprak; “Ayrıca, geleceği turizme bağlı bir şehir burası.  Eğri oturup doğru konuşalım, bu gelen uçaklar nereye park edecek. Daha şimdiden bu sıkıntı yaşanmaya başlamışsa, ileride çok can sıkıcı durumlar yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Yetkililerden aldığım bilgi de bu yöndedir. Yatırım maliyeti de hiç fazla değildir. Sadece mevcut apron'un genişletilmesi meselesidir. Havalimanımıza katkısı ise, çok fazla olacaktır. Artık bundan sonrası yetkili kişilere düşmektedir” şeklinde açıklamada yaptı.

Muhabir: ALİ TÜYLOĞLU