İSTANBUL (AA) - PEUGEOT, yeni E-3008 ile marka tarihindeki dokuzuncu Red Dot Ödülü'nü kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Red Dot Ödülü'ne layık görülen yeni PEUGEOT E-3008, modern ve verimli dış tasarımıyla öne çıkıyor. Yeni nesil E-3008’de, krom süslemeler yerini daha modern görünüm katan boyalı yüzeylere bıraktı.

Modelin ön ve arka tamponunda Meteor Grisi süslemelere yer verilirken, ayna kapaklarında ve alt kısımlarda Orbital Siyah detaylar yer alıyor.

PEUGEOT E-3008’in yeni ön cephesinde tamamen yeni farlar ve merkezinde yeni PEUGEOT logosunu barındıran yeni radyatör ızgarası dikkati çekiyor. GT donanımında standart olarak sunulan yeni Pixel LED teknolojisine sahip kompakt farlar, ince ve şık bir gövdeye sahipken ışık huzmesini otomatik olarak yol koşullarına göre ayarlayarak optimum görüş sağlıyor.

Tamamen elektrikli C-SUV sınıfının modellerinden biri olan yeni PEUGEOT E-3008, kedi duruşuyla göz alıcı bir tasarım sunarken, yolcular ve bagajları için bol miktarda alan vadediyor.

Yüksek yansıtma kalitesine sahip yeni Obsession Mavi renginin yanı sıra Ingaro Mavisi, Okenit Beyazı, İnci Siyah, Tekno Gri ve Titanyum Gri renk seçenekleriyle sunuluyor. Yeni PEUGEOT E-3008, markanın yeni PEUGEOT Panoramik i-Cockpit ile donatılan ilk modeli olarak öne çıkıyor.

Havada süzülen 21 inç büyüklüğündeki kavisli panoramik HD ekran, heyecan verici ve sofistike bir görsel efekt yaratıyor ve dijital gösterge ekranı ile büyük merkezi dokunmatik ekranı tek bir panelde birleştiriyor. LED ambiyans aydınlatması ise sekiz farklı renk seçeneği ile kişiselleştirilebiliyor ve ön konsoldan kapıların üzerine uzanan gerçek alüminyum panellerle yansıtılıyor.

- "Bu ödül aynı zamanda ekibimizin yaratıcılığının karşılığını alması anlamına da geliyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen PEUGEOT Tasarım Direktörü Matthias Hossann, PEUGEOT E-3008'in yeni tasarımıyla Red Dot Tasarım Ödülü'nü almasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Hossann, "PEUGEOT E-3008, PEUGEOT’nun yaratıcılığını ve tasarım konusundaki azmini bir araya getirirken, tüm marka değerlerimizi de temsil ediyor. PEUGEOT 3008'i yeniden yaratmak, imajını modernleştirmek ve fastback siluetini kullanarak dinamik tasarım ile optimum verimliliği uyumlu hale getirmek anlamına geliyor. Bu ödül aynı zamanda ekibimizin yaratıcılığının karşılığını alması anlamına da geliyor" ifadelerini kullandı.