İSTANBUL (AA) - Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul'daki üç Next Level projesinde satışlara başladı.

Şirketin yeni projelerine ilişkin bilgilendirme toplantısı Levent'te hayata geçecek Next Level İstanbul projesinin satış ofisinde gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Pasifik GYO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, şehri değiştiren, hayatı farklılaştıran ve şehircilik kavramına yeni açılar katan bir anlayışla proje ürettiklerini belirterek, insanın kendini ifade etme yöntemlerinden biri olan tasarımın, Pasifik için vazgeçilmez bir unsur olduğunu söyledi.

Tasarımı sadece kağıt üzerindeki çizimler olarak görmediklerini, tasarımın hayatın her alanına yansıyan bir üretim biçimi ve bir yaşam estetiği olduğunu kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdiye kadar yaptıklarımızdan gurur, yapacaklarımız için ise heyecan duyuyoruz. İstanbul'daki üç projemizi de bu heyecanla gerçekleştiriyoruz. Levent'te hayata geçecek Next Level İstanbul ile Göktürk'teki Next Level Kemer ve Next Level Country projelerinin inşaat çalışmaları başladı ve büyük bir hızla devam ediyor. İstanbulluların Next Level projelerine ilgisi bugüne kadar yaptığımız işin doğruluğunu bize bir kez daha gösterdi. Ön satışlara başladık ve çok yoğun ön talep aldık. Projelerimizi 3 yılda teslim etmeyi planlıyoruz"

Erdoğan, metrekare satış fiyatlarının Next Level İstanbul'da 200 bin liradan, Next Level Country'de 150 bin liradan, Next Level Kemer'de ise 100 bin liradan başladığını belirterek, üç projenin bugünkü güncel değerinin 20 milyar liranın üzerinde olduğunu söyledi.

Projelerin lansmanlarını sonbaharda yapacaklarını kaydeden Erdoğan, ön satışta alıcılara çeşitli avantajlar sunduklarının altını çizdi.

- Next Level İstanbul 161 konuttan oluşuyor

Fatih Erdoğan, İstanbul'un en merkezi, en güzel ve en değerli yerinde, Levent'in Etiler girişinde yükselen Next Level İstanbul'un doğayla uyumlu ve insan yaşamını odağına alan yenilikçi bir deneyim sunacağını belirterek, Next Level çizgisiyle lüksü yeniden tanımlayan bir prestij sembolü hayata geçirdiklerini anlattı.

Next Level İstanbul'un en üst katlarda dahi villa hissi verdiğini dile getiren Erdoğan, geniş teras, balkon ya da bahçe alternatiflerinin bulunduğu 161 konut ve 44 ofisten oluştuğunu söyledi.

Erdoğan, sosyal yaşam alanlarıyla yaşamı zenginleştiren özelliklerin de yer aldığı projenin şehrin tam ortasında dikey orman konseptli mimarisiyle öne çıkacağını kaydederek, şu bilgileri verdi:

"85 ile 545 metrekare arasında değişen Villa Evler, Teras Evler, Manzara Evler ve Loft Evler olmak üzere dört bölümden oluşan konutlarımızda, her bir bölüm için ayrı iç mimari konsept sunuyoruz. Bunlar villa evlerde orman konsepti, teras evlerde güneş konsepti, manzara evlerde boğaz konsepti, loft evlerde ise toprak konsepti. Her bir iç mimari konsept malzeme ve renk detaylarındaki farklılıkla ilgili bölümlerdeki konutların yaşam bütünlüğünü tamamlıyor."

- "Next Level Kemer ve Next Level Country yoğun ilgiyle karşılaştı"

Pasifik GYO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan Next Level Kemer ve Next Level Country'nin inşaatlarının da başladığını belirterek, doğa içinde tüm mimari detayları ve sosyal olanakları iyi düşünülmüş her iki projenin de İstanbulluların yoğun ilgisiyle karşılaştığını söyledi.

Ana çevre yollarının kesişiminde şehrin aktif yaşamına çok yakın olan bölgenin, İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro Hattı ile birlikte kolay ulaşılabilir bir lokasyon olarak öne çıktığına değinen Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

"Next Level Kemer projemiz havalimanı yolu üzerindeki Kemer Country girişinin hemen başlangıcında olmasıyla sakinlerimizin trafiğe takılmadan evine ulaşmasına olanak tanıyor. Projemiz, Bahçeşehir Üniversitesi kampüsünün yanı sıra pek çok prestijli kolejin bulunduğu bölgede yer almasıyla özellikle çocuklu aileler için önemli bir avantaj sağlıyor. Kendi içinde sosyalleşme alanları bulunan Next Level Kemer, doğa yürüyüşleri ve yeşil alanlara yakın konumuyla da fark yaratıyor."

Erdoğan, 80 metrekare ile 336 metrekare arasında değişen 274 konuttan oluşan Next Level Kemer'in bahçeli, teraslı, balkonlu az katlı bloklar olarak tasarlandığını belirterek, "Projenin tam ortasında tüm siteyi buluşturan avlu konseptinin güçlendirdiği komşuluk ilişkileri ve canlılık ana çıkış noktamız oldu. 'Hayat' olarak adlandırdığımız bu alanda sosyal tesisin, oturma ve dinlenme alanlarının yer aldığı, çocuklar için doğal malzemelerle hazırlanan oyun parkları, göletler ve özel peyzajlar ile zenginleşen bir meydan yer alıyor." şeklinde konuştu.

Next Level Country'de doğa başrolde olduğu bir yaşam tarzı sunduğuna dikkati çeken Fatih Erdoğan, Next Level Country'nin doğanın başrolde olduğu bir yaşam tarzı sunduğunu kaydederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Huzurlu, sakin, doğal yaşam ögeleri bulunan bahçeli, teraslı, verandalı az katlı bloklardan oluşan projemiz, yüksek tavanları ve iç mekanla dış mekanı birleştiren boydan boya cam tasarımı ile dikkat çekiyor. Evlerimiz bir taraftan kendi içinde ve yaşamın gizliliğine olan saygısıyla kapalı mimari ögeleri taşırken, diğer taraftan da dışarıya açılan, doğayla yaşamın canlılığıyla buluşan terasları, bahçeleri ve balkonlarıyla özgür alanlar sunuyor. Toplam 158 adet bağımsız bölümün yer aldığı projede 1+1'den 5,5+2'ye kadar seçenekler bulunuyor.

Proje içerisinde 1+1'den 3+1'e kadar değişen daire seçenekleri ile dinamik yaşam sunan rezidans bloğu ve 5 bin metrekarelik ticari alanıyla da Kemer ve Göktürk bölgesinin yeni çekim merkezi ve sosyalleşme alanı olmayı hedefliyor."