Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarete; Vali Baydaş’ın eşi Zeyneb Baydaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu Müdürü Abdülaziz Büyük ve öğretmenler de eşlik etti. Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği Başkanı Mukaddes Usta, derneğin çalışmaları hakkında bilgi vererek otizmli çocuklara yönelik talep ve isteklerini dile getirdi. Gerek günlük yaşamda gerekse eğitimlerinde yaşadıkları problemleri dile getirdi.

Otizmle ilgili farkındalık yaratmak adına yapılacak her türlü çalışmayı çok önemsediklerini belirten Vali Baydaş, “Otizmli çocuklarımızın eğitimleriyle, sosyal yaşama entegre olmaları adına yapılan ve yapılacak birçok çalışma var. Otizmli çocuklarımızın sosyal hayatta yer alabilmeleri ve kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğunca bağımsız karşılayabilmeleri için devletimizce önemli çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Bizler her zaman bu özel çocuklarımızın ve ailelerinin yanındayız” dedi.

Ziyaretin sonunda otizmli çocuklar kendi elleriyle yapmış oldukları resimleri Vali Baydaş’a hediye etti. Vali Baydaş da çocuklara hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çaykur 2024 Yılında ne zaman ve ne kadar işçi alacak ? Çaykur 2024 Yılında ne zaman ve ne kadar işçi alacak ?

Muhabir: ALİ TÜYLÜOĞLU