Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün önderliğinde, çeşitli okullardan öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı eserlerin yer aldığı resim sergisi, tarihi Taşhan'da düzenlendi. Sergiye katılan Belediye Başkan Vekili Mustafa Akbaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, açılış konuşmalarında emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Sergide, Bayburt'un doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleri temalarına odaklanan özgün eserler yer aldı. Öğretmenlerin rehberliğinde hazırlanan bu eserler, izleyicileri hayran bıraktı. Sergiye ilgi oldukça yoğun olurken, katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Sergiyle ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, "Bu sergi, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sanatsal becerilerini sergilemelerine ve birbirleriyle etkileşime girmelerine imkan sağladı. Eserler, Bayburt'un güzelliklerini ve değerlerini gözler önüne seriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkan Vekili Mustafa Akbaş ise "Sanat, toplumumuzun önemli bir parçasıdır. Bu tür etkinliklerle sanata olan ilgiyi artırmak ve gelecek nesilleri bu alanda teşvik etmek bizim görevimizdir. Bu sergiyi düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ve emeği geçenleri tebrik ediyorum" diye konuştu.

Sergi, 10 Haziran tarihine kadar tarihi Taşhan'da ziyarete açık kalacak.

Kaynak: Haber Merkezi