İSTANBUL (AA) - Yeni nesil konaklama sektöründe faaliyet gösteren New Inn, otel işletmeciliğine başlıyor.

Üsküdar Üniversitesi'nden "linç kültürü sosyal medya ile küreselleşti" uyarısı Üsküdar Üniversitesi'nden "linç kültürü sosyal medya ile küreselleşti" uyarısı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Fuzul GYO yatırımıyla inşa edilen otel, New Inn Hotel Old Town markasıyla Mart 2024 itibarıyla İstanbul Fatih’te hizmete başlayacak. Otelin işletmeciliğini ise şirket üstlenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen New Inn Genel Müdürü Mustafa Daldal, şirket olarak şimdiye kadar misafirlerini Türkiye'nin seçkin lokasyonlarında 1000'e yakın bağımsız üniteyle ağırladıklarını belirterek, "Bundan böyle misafirlerimize hem kendi evlerinin konforunda konaklama deneyimi sunmaya devam edeceğiz hem de yeni otel projemiz New Inn Hotel Old Town ile otelcilikte yüksek standartlarda hizmet vereceğiz. Fuzul GYO ile yola çıktığımız bu projeyle, otelciliğe adım atmaktan gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Fuzul GYO Genel Müdürü Murat Altay da projeyi şehir otelciliğine kazandırmaktan mutlu olduklarını kaydederek, "Fuzul GYO’nun ilk otel projesini tamamladık ve New Inn'le otelin işletmesi için kira sözleşmesi imzaladık. Bu anlaşmanın her iki şirkete de katkı sağlayacağına inanıyoruz." açıklamasında bulundu.

Açıklamada verilen bilgiye göre, kurulduğu günden bu yana konuklarına kısa ve uzun dönemli turizm amaçlı kiralama imkanı sunan şirket, ilk kez otel işletmeciliği gerçekleştirecek.

Şirket, otelin lüks konseptte tasarlanmış 47 odası, toplantı salonları, son teknoloji ekipmanları, spor salonu, hamamı, saunası ve deneyimli ekibiyle yurt dışından ve yurt içinden gelecek misafirlerini ağırlamak için gün sayıyor.

İş seyahatleri için özel olarak tasarlanan toplantı salonları, teknolojik ekipmanlar ve profesyonel hizmet ekibiyle hizmete sunuyor. Dünya mutfağının seçkin ürünlerinden oluşan mutfağına sahip olan otel, öte yanan konuklarına İstanbul'un tarihine ve kültürüne bir yolculuk da vadediyor.

Kaynak: aa