Miraç Kandili'nde Kılınacak Namaz Saati ve Detayları

Kandil Namazı Zamanı: Akşam Ezanıyla Başlayacak

Müslüman aleminin önemli gecelerinden biri olan Miraç Kandili, bu yıl 6 Şubat tarihinde kutlanacak. Kandil gecelerinde ibadetlerini artırmak isteyen vatandaşlar, özellikle kılınacak olan nafile namazın saati ve detayları hakkında araştırmalar yapıyorlar. İşte, Miraç gecesi kandil namazı saat kaçta kılınır ve nasıl kılınır? İşte detaylar...

Miraç Kandili'nde Hangi Namaz Kılınır?

Miraç Kandili'nde Hz. Muhammed (S.A.V)'in amcasına tavsiye ettiği tesbih namazı öne çıkıyor. Hz. Peygamber, mübarek gün ve gecelerin değerlendirilmesini tavsiye etmiş olsa da, özel bir namaz veya ibadet şeklinden bahsetmemiştir. Dolayısıyla, kandil gecelerinde ibadetlerimizi artırarak, dualarla geçirmemiz önem arz etmektedir.

Miraç Kandili Namazı Nasıl Kılınır?

Nafile namaz, 12 rekattan oluşur ve her iki rekatta bir selam verilerek kılınır. Her rekatta Fatiha ve Kuran-ı Kerim'den bir sure okunur. Selam verildikten sonra ise "Sübhanallahi ve`l hamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber" 100 defa zikredilir. Namazın tamamlanmasının ardından tövbe, istiğfar ve salavatlar getirilir.

Trabzon merkezli 4 ildeki dolandırıcılık operasyonunda 10 kişi tutuklandı Trabzon merkezli 4 ildeki dolandırıcılık operasyonunda 10 kişi tutuklandı

Miraç Kandili Namazı Kaç Rekat Kılınır?

Miraç Kandili'nde kılınacak nafile namazı 12 rekat veya tesbih namazı ise 4 rekat olarak kılınmaktadır.

Miraç Kandili Namazı Saat Kaçta Kılınacak?

Miraç Kandili'nde namazın kılınacağı saat, akşam ezanıyla başlayacaktır. Dolayısıyla, kandil gecesi ibadetini yerine getirecek olanlar, akşam ezanının okunmasıyla birlikte namazlarını kılabilirler.

Miraç Kandili'nde ibadetlerini yerine getirmek isteyen Müslüman kardeşlerimizin gecesini manevi huzur içinde geçirmelerini dileriz.