Madenli Belediyesinde başkanlık için yarışan Milliyetçi Hareket Partisi adayı Mustafa Çalışkan seçimin galibi oldu. 

Niğde'de 22 Nisan elektrik kesintisi olan ilçeler. Elektrik kesintisi olan ilçelerin tam listesi Niğde'de 22 Nisan elektrik kesintisi olan ilçeler. Elektrik kesintisi olan ilçelerin tam listesi

MHP Madenli Belediye Başkanı Mustafa Çalışkan Kimdir?

Mustafa Çalışkan, 1976 yılında Çayeli'nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Madenli'de bitirdikten sonra Rize Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu. Daha sonra KTÜ Rize Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünde eğitimine devam eden Mustafa Çalışkan lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. 1996-1997 yılları arasında İzmir NATO üssünde askerlik görevini yerine getirdi.

1998 yılında Çaykur Sabuncular Çay Fabrikasında Çay Eksperi olarak çalışmaya başladı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler alarak toplum hizmetinde bulunmuş, Madenli Belediyespor Başkanlığı yapmıştır. Aynı zamanda Çayeli Bakır İşletmeleri Bağış Denetleme Kurulu üyeliği, Çayeli Ziraat Odası meclis üyesi ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunmuştur.

Halen 40 yıllık bir aile işletmesi olan Madenli merkezdeki çay ocağını işletmekte olup 7 yıldır da Madenli PTT acenteliğini yürütmektedir.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

Muhabir: ALİ TÜYLÜOĞLU