İSTANBUL (AA) - Karmod, deprem bölgesinde hafif çelik yapıdan banka şubeleri projeleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Karmod, deprem bölgesinde 4 farklı banka için inşa ettiği hafif çelik banka şubelerinin 9'uncusunu tamamlayarak teslim etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Satış Müdürü Özay Kemal Karaküçük, hızlı kurulum avantajlarıyla deprem bölgesinde prefabrik çelik sistem banka şubesi projelerini çok kısa zamanda tamamlayarak teslim edebildiklerine dikkati çekti.

Karaküçük, Hatay şehir merkezinde tamamladıkları son projeyi 20 gün gibi kısa bir zamanda tamamladıklarını belirtti.

Depreme güvenli ve uzun ömürlü prefabrik hafif çelik yapı modelleriyle bölgede banka şubeleri inşa etmeyi sürdürdüklerini aktaran Karaküçük, "4 farklı banka için bölge genelinde çelik sistem banka şubesi binalarımızın 9'uncusunu Hatay merkezde tamamlayarak teslim ettik. Son projeyle birlikte Hatay merkezde 4, Samandağ'da 1, Adıyaman merkezde 3 ve Kahta ilçesinde 1 adet banka şubesi projesini tamamlamış olduk. Yeni projelerimiz de devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Karaküçük, deprem bölgesine ilk aylarda barınma sorununun hızlı çözümü için deprem konteynerleri ürettiklerini ifade ederek, şu açıklamada bulundu:

"Sonrasında kalıcı hafif çelik konutların inşasına başladık. Yeni süreçte de prefabrik çelik yapı modelimizle banka şubeleri, kargo şubesi ofisleri, zincir marketler, ticari ofisler inşa etmeyi sürdürüyoruz. Güvenli ve hızlı üretimli yapı modellerimizle ticari yapı ihtiyaçlarının karşılanmasını kolaylaştırıyoruz. Hafif çelik sistem banka şubesi yapılarımızı kullanım yeri ihtiyacına göre 212, 260 ve 353 metrekare büyüklüğe göre projelendirerek inşa ettik. Ferah iç mekan imkanı sağlamak için bina kot yüksekliğini 3 metre olarak planladık. Yapılarda parapet sistemini kullanarak bankaların kurumsal tabela uygulamalarını gerçekleştirebilmelerini kolaylaştırdık."