Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Bakan Uraloğlu; “bu yıl 130 km’lik Kırıkkale -Çorum arasının ihalesini yapacağız, 509 km’lik Samsun-Sarp Karadeniz demiryolu hattı’nın etüt projesine başlayacağız” dedi.

ÇAYELİ İÇİN 2 ÖNEMLİ PROJE ÇAYELİ İÇİN 2 ÖNEMLİ PROJE

Giresun ilinde yapmış olduğu çalışma programında konuşan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Samsun’dan, Artvin İli Sarp sınır kapısına kadar hızlı tren müjdesi verdi.

Yüksek hızlı tren ağını tüm Türkiye'de daha da yaygın hale getirdiklerini belirten Uraloğlu, en son Ankara-Sivas Hızlı Tren hattının açılışını yaptıklarını, şimdi de hızlı tren ağını Karadeniz'e ulaştıracak projelere başladıklarını açıkladı. Kırıkkale-Çorum-Samsun Hızlı Tren Hattı ile Samsun'a hızlı tren getireceklerinin altını çizen Uraloğlu, “120 kilometrelik Kırıkkale-Çorum arasının ihalesini bu yıl yapacağız. Sonrasında 509 kilometre uzunluğundaki Samsun-Sarp Demiryolu projesini hayata geçireceğiz. İnşallah bu yıl içerisinde bu hattın da etüt proje çalışmalarını başlatacağız. Bu projemiz hayata geçtiğinde Giresun’la birlikte tüm Doğu Karadeniz Bölgesi illerini demiryolu ile tanıştırmış olacağız” dedi.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ