Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 8 bin işçi alımı kura çekiminin sonuçları heyecanla bekleniyor. 3 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen kura çekimi, adayların meslek ve tercih ettikleri il bazında yapılmış olup, atamalar için asıl ve yedek adaylar belirlenmiştir.

SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Bakanlıktan yapılan açıklamada "Kura sonuçları aynı gün saat 20:00'den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir." ifadeleri yer aldı. Sağlık Bakanlığı işçi alımı sonuçları, T.C kimlik numarası, baba adı ve doğum yılıyla birlikte sorgulanabilecek.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

3 NİSAN ÇARŞAMBA KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

3 Nisan 2024 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:30'da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

4 NİSAN PERŞEMBE KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

Sinop'ta çıkan orman yangınında 5 hektarlık alan zarar gördü Sinop'ta çıkan orman yangınında 5 hektarlık alan zarar gördü

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:30'da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Saglik Bakanligi Il Il Plaka Kodu Ile Isci Alimi Kura Sonuclari 2024 Aydin Artvin Bilecik Bolu Bitlis Burdur B 1712148105315

KURADA ÖNCELİK OLMAYACAK

Aynı meslek için farklı öğrenim düzeyinden/bölümden (ortaöğretim/ön lisans/lisans) mezun olmak aday lehine kurada bir öncelik teşkil etmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen kadrolara noter kurası sonucu asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecektir.

Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.

BELGELER ZAMANINDA TESLİM EDİLECEK

Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirme işlemi yapılanlardan, istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar/başvuru yapmayanlar; süresi içerisinde başvuru yapıp da başvuru şartlarını taşımayanlar; ataması yapılıp uygun görülen süre içerisinde göreve başlamayanlar/feragat edenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak
suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Kaynak: Haber Merkezi