Yılmaz Erdoğan'ın hem yazıp hem de başrolünde oynadığı İnci Taneleri dizisi, ilk bölümüyle ekrana geldiği andan itibaren büyük bir tartışma konusu oldu. Dizinin her sahnesi, reyting listelerinde yarattığı etkiyle dikkat çekerken, özellikle pavyon sahneleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü kutlandı Rize'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü kutlandı

Şenol Sönmez'in yönetmenliğini üstlendiği ve Hazar Ergüçlü'nün Dilber karakterine hayat verdiği dizideki pavyon dansı sahneleri, izleyiciler arasında ikiye bölünmeye neden oldu. Hapishaneden yeni çıkan bir öğretmenin hikayesini anlatan dizi, totalde 8.84, AB’de 9.59 ve ABC1’de 10.74 reytingle zirveye yerleşti.

Bu sahneler, Mil-Diyanet-Sendikası tarafından müstehcenlik iddiasıyla RTÜK’e şikayet edildi. Sendika, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kanal D’de yayınlanan İnci Taneleri dizisi, müstehcen pavyon sahneleri ile büyük tepki çekti. Dizideki pavyon sahneleri ve danslar, 'Sizde hiç utanma yok mu' dedirtti. Dizinin yayından kaldırılması için harekete geçtik ve RTÜK'e başvuruda bulunduk" ifadelerini kullandı.ekran-goruntusu-2024-01-28-170135

Ankara Seymenler Kulübü Derneği de dizinin genç kızlara kötü örnek olduğunu söyleyerek dizinin yayından kaldırılması için RTÜK’e başvuru yaptığını belirtti. İnci Taneleri dizisinin akıbeti, bu şikayetlerin ardından merak konusu oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ