Cumhuriyet Halk Partisi'nde uzun yıllar Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik gibi önemli görevlerde bulunan Gürsel Tekin, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Tekin'in istifasının ardında yatan nedenler ve gerekçeler ise kamuoyunda büyük bir merakla karşılandı.

Gürsel Tekin'in sosyal medya üzerinden yaptığı istifa açıklamasında, Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel ilkelerinden uzaklaştığını ve partinin çağdaş uyum sağlaması gereken birçok ilkenin zaman içinde kaybolduğunu belirtti. Ayrıca, parti içinde yaşanan hemşericilik, gruplaşma, takımlaşma ilişkilerinin, makam ve mevkilerin dağıtılmasıyla ilgili eleştirilere de değindi.

Tekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Parti içi mücadelelerin Türkiye'yi iktidar yapma amacından daha önce geldiği, parti içindeki hukukun ve hakların yok sayıldığı, ideoloji ve ilkelere dayalı dostluk ruhunun yerini akrabalık ilişkilerinin aldığı bir yapı oluştuğunu görmekteyim."

Ayrıca, Genel Merkez'in açıkladığı kurallara dahi uyulmadığını ve partinin hukukuna güvenerek emek veren insanların dışlandığını dile getirdi. Parti içi iktidar mücadelesinin, Türkiye'de genel iktidar mücadelesinin önüne geçtiğini ifade eden Tekin, mevcut yapıda çalışma imkanının kalmadığı için büyük bir üzüntüyle istifa ettiğini vurguladı.

Taraftarium24 Arsenal – Aston Maçı Justin Tv Kralbozguncu izleme Linki ŞİFRESİZ Taraftarium24 Arsenal – Aston Maçı Justin Tv Kralbozguncu izleme Linki ŞİFRESİZ

Gürsel Tekin'in istifası, CHP içindeki dinamikleri ve partinin geleceğini etkileyecek önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. İstifanın ardından CHP'de nasıl bir gelişme yaşanacağı ve parti içindeki dengelerin nasıl etkileneceği ise merak konusu oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ