“Yara Bakımı ve Yara Örneklerinin Değerlendirilmesi”konularındaki eğitim, Trabzon Of Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Şaban UYSAL​ ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalından Dr. Öğretim Üyesi İlkay BAHÇECİ tarafından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda verildi.

Novo Nordisk öncülüğünde "Bu İş Sandığından Büyük" kampanyası başlatılıyor Novo Nordisk öncülüğünde "Bu İş Sandığından Büyük" kampanyası başlatılıyor

Kamu Hastane Hizmetleri Başkanımız Dr. Öğretim Üyesi Gürkan ALTUNTAŞ ve Rize Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Uzm. Dr. Şeyma GÖZALAN tarafından koordine edilen eğitim programı, İl Sağlık Müdürümüz Dr.Mustafa TEPE’nin açılış konuşmasıyla başladı. Eğitime Müdürlüğümüz yöneticilerinin yanı sıra, hastane başhekimleri, Rize geneli Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, Artvin Evde Sağlık Hizmetlerinde görevli personeller ve hastanelerde yara bakımı ile ilgili birimlerde çalışan sağlık personelleri katıldı. Vaka örneklerinin de incelendiği ve katılımcıların mesleki gelişimine katkı sunan eğitim, soru/cevap kısmı ile son buldu. Program sonunda eğitime katkı sağlayan hocalarımıza Teşekkür Belgeleri Başkanlarımız tarafından takdim edildi.

Kaynak: ALİ TÜYLOĞLU