Trabzonspor'un şubat ayında oynadığı maçların hikayeleri paylaşıldı Trabzonspor'un şubat ayında oynadığı maçların hikayeleri paylaşıldı

İSTANBUL (AA) - Doğa Koleji Acıbadem Kampüsü Genç Kız (A) Voleybol Takımı, Türkiye Liseler Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu oldu.

Doğa Koleji'nden yapılan açıklamaya göre, Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonunda oynanan Türkiye kupası maçında rakibi Kemerburgaz Okyanus Anadolu Lisesini 3-0'lık skorla yenen Doğa Koleji Acıbadem Kampüsü Genç Kız (A) Voleybol Takımı şampiyon oldu.

Bugüne kadar takım sporlarında 6 dünya, 52 Türkiye şampiyonluğu bulunan Doğa Koleji bu yıl da şampiyon olarak Sırbistan'da yapılacak ISF Dünya Liseler Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Doğa Koleji Acıbadem Kampüsü, 1.sette 25-22, 2. sette 25-15, 3. sette 25-21 skorlarla rakibine üstünlük sağladı. Şampiyonluk kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji Spor Koordinatörü Tunç Dağal, öğrencilerinin her yıl takım sporlarında önemli başarılar elde ettiğini belirterek, "Bize bu gururu yaşatan takımımızı gönülden tebrik ediyorum. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, antrenörlerimize, idarecilerimize ve onların bu başarılarına çok büyük katkısı ve desteği olan spor koordinatörlüğümüze teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa