2020 yılında Paris Moda Haftası için ABD'li model Bella Hadid'i giydiren Dilara Fındıkoğlu adından söz ettirmeye devam ediyor. Ünlü modelin kıyafetinde yer alan 'DİLARA' yazılı kemer, sosyal medyada en çok konuşulan konu başlıkları arasına girdi. Kimi kullanıcılar tasarımı beğenirken, kimi kullanıcılar Fındıkoğlu'na eleştirilerini yöneltti.

Ünlü modacı, verdiği bir röportajda, Black Sabbath grubunun solisti Ozzy Osbourne ve Marilyn Manson'ı, Türkiye’de ise Bülent Ersoy'u giydirmek istediğini söyledi. Ayrıca hayatta olsalardı mutlaka giydirmek istediği isimlerin Barış Manço ve Zeki Müren olduğunu dile getirdi.0320201339255192917-2-horz

DİLARA FINDIKOĞLU'NUN HAYAT HİKAYESİ

1990 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.

Liseyi İstanbul'da okudu. Üniversite eğitimi için İngiltere'ye gitti ve dünyanın en prestijli okullarından biri olan University of the Arts London'da (Central Saint Martins) Moda Tasarım bölümünden mezun oldu.

Karabük'te uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı Karabük'te uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı

Okulun mezuniyet defilesinde 125 kişinin mezun olmasına karşın sadece 30-40 civarında kişinin defileye çıkarılmasına tepki gösteren Dilara Fındıkoğlu, defileye alınmayan diğer mezunları topladı ve gösteriyi protesto etmek amacıyla alternatif bir defile hazırlayarak dikkatleri üzerine çekti.

Mezuniyetinin ardından sektöre adım attı. Tasarladığı kıyafetlerle moda dünyasının en ünlü isimlerinin beğenisini topladı.

Dilara Fındıkoğlu bugüne kadar; Rihanna, Madonna, Lady Gaga, FKA Twigs, Lorde, Natalia Vodianova, Lena Headey ve daha bir çok ünlü isim için tasarımlar hazırladı.

Dünyaca ünlü İngiliz 'Time' dergisinin kapağında yer alan 'Game of Thrones' dizisinin kıyafetlerinde Dilara Fındıkoğlu'nun imzası bulunmaktadır.1267844

ÖZEL YAŞAMI

1990 doğumlu olan Dilara Fındıkoğlu, 2021 yılı itibarıyla 31 yaşındadır ve bekardır.

Dilara Fındıkoğlu 1.68 metre boyunda, 57 kilo ve koç burcudur.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram'da @dilarafindikoglu, Twitter'da @dilarafindik kullanıcı adıyla yer almaktadır.