Çorum’daki trafik kazasında 6 kişi yaralandı Çorum’daki trafik kazasında 6 kişi yaralandı

Hayatı

Katar'ın Doha kentinde dünyaya gelmiştir. İş hayatına atılmadan önce Amerika'nın Seattle Üniversitesi'nde eğitim görmüştür. Eğitiminin ardından Katar'da profesyonel olarak tenis oynamış ve Davis Cup'ta Katar'ı temis etmiştir. Paris Saint-Germain'in yönetim kurulunda koltuğa sahiptir. Ayrıca yine Katar kökenli telekomünikasyon şirketi Ooredoo'nun da 2020 yılında yönetim kuruluna girmiştir.

2015 yılında beIN MEDIA GROUP çatısı altına giren Digiturk'ün yeni CEO'su Yousef Al-Obaidly oldu. Türkiye'nin en köklü dijital yayın platformlarından Digiturk'ün yeni CEO'su Katar merkezli beIN MEDIA GROUP'ta çeşitli pozisyonlarda çalışıyor. Katar merkezli grubun yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Nasser Al-Khelaïfi'nin yaptığı açıklamaya göre Yousef Al-Obaidly bugün itibarıyla yeni görevine başlıyacak. Bir yandan da grup içindeki diğer görevlerini yürütmeye devam edecek. Hem beIN MEDIA GROUP' Başkan Vekili görevini hem de beIN SPORTS Fransa, Amerika ve Asya- Pasifik’in Başkanlık görevini sürdürecek.

Seattle Üniversitesi mezunu olan Yousef Al-Obaidly'nin özgeçmişine bakıldığında özellikle spor odaklı yayıncılığın gelişiminde dikkat çeken işler yaptığı görülüyor. Al-Obaidly, Aralık 2013’de Nasser Al-Khelaïfi ile beraber Al Jazeera Sport’un uluslararası spor ağı beIN SPORTS’a dönüşümünü tamamlamış. Al-Obaidly, halen Katar Tenis Federasyonu Genel Sekreterliği, Katar Spor Yatırımları (QSI) Yönetim Kurulu Üyesi, Paris Saint-Germain Futbol Kulübü ve Paris Saint-Germain Hentbol Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ