Amasya'daki Oluz Höyük kazılarında Pers ve Medlere ait bıçaklar bulundu Amasya'daki Oluz Höyük kazılarında Pers ve Medlere ait bıçaklar bulundu

Son zamanlarda ülke gündemi içerisinde konuşulan isimler arasında Davut Güloğlu ilk sıralarda yer alıyor. Davut Güloğlu, gündemle beraber ismi çok konuşulmaya başladı. İnsanlar Davut Güloğlu hakkında arama motorlarına çeşitli sorular sorarak bilgiler araştırıyor. Peki, Davut Güloğlu hangi partiden adayDavut Güloğlu nereden başkan adayıDavut Güloğlu Rize’den mi aday? İşte detaylar:

DAVUT GÜLOĞLU KİMDİR?

Davut Güloğlu, 1972 yılında Rize'de doğdu. 13 yaşında annesini ve 14 yaşında ise babasını kaybetti. Davut Güloğlu 11 çocuklu kalabalık bir ailenin ortanca çocuğu olarak Rize'de eğiti gördü. Çocukluk dönemini bu kayıplar nedeni ile epey sıkıntılı geçiren şarkıcı daha sonra Rize'den İstanbul'a göç etti. İstanbul'a gelen ve gençlik yıllarında hayatını toptancılık ile kazanan Güloğlu, Arif Sağ'ın kursuna yazılarak müzik hayatına atıldı.

İlk albümü 'Sarılsamda Olmayi Darılsamda Olmayi' ile müzik sektörüne giriş yapan Güloğlu, Karadeniz bölgesinde kısa sürede adını duyurdu. 2001 yılının Ocak ayında 'Nurcanım' adlı albümü çıkaran Davut Güloğlu'nun bu albümünün yaklaşık 2-2,5 milyona yakın kopya sattığı düşünülüyor. 2003 yılının Mayıs ayında 'Katula Katula' adlı albümü çıkaran Davut Güloğlu, bu albüm ile kendi albüm satış rekorunu kırdı. Davut Güloğlu, 'Karadeniz'in Ricky Martini' lakabını aldı. Davut Güloğlu, Nurcanım ve Katula Katula albümü ile 2000'li yıllardaki ekonomik krizin yarattığı toplumsal açıdan kötü boyutlardaki ülke moralini yükselttiği gerekçesi ile o dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den ödül aldı.

davut-gulogluu

2004 yılında 'Dur Orda Dur' teklisini, bir yıl sonra 'Çat Çat', 2007'de 'Kapak Olsun', 2009'da 'Kopalım Bari', 2012 yılında 'Seni Seni' albümlerini çıkardı. 17 Eylül 2006 tarihinde yayımlanmaya başlayan 'Sev Kardeşim' adlı dizide Hande Ataizi ile başrolü paylaştı. Davut Güloğlu 24 Ocak 2011 yılında Kanaltürk televizyonunda Ece Erken ile sunuculuğunu paylaştığı 'Hayata Gülerken' programını sabah kuşağında gerçekleştirdi. Altı yıl aradan sonra 2018'de Hayat Devam Ediyor adlı albümü, 2020'de Çareler de Çaresiz adlı teklisi piyasaya çıktı. Davut Güloğlu, 1993-2003 yılları arasında Sibel Yıldırım ile evlilik yaşadı. Ünlü şarkıcının bu evliliğinden Cengizhan isimli bir oğlu oldu.

Davut Güloğlu, Yeniden Refah Partisi’nden Düzce Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Güloğlu, son genel seçimlerde de Yeniden Refah Partisi’nden İstanbul milletvekili adayı olarak gösterilmişti. Ancak seçilemeyerek meclise giremedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ