2024 yılı ÇAYKUR işçi alım ekranı takip ediliyor. Farklı branşlardan 1072 mevsimlik işçi alımı yapılacak. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde mevsimlik olarak istihdam edilmek üzere Rize, Artvin ve Giresun illerinde beden işçisi, çay eksperi, engelli ve eski hükümlü mevsimlik işçi alımı gerçekleşiyor. İşte, ÇAYKUR işçi alımı kura tarihi...

ÇAYKUR 1072 İŞÇİ ALIMI YAPACAK!

Rize İŞKUR Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ÇAYKUR'un Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun'da faaliyet gösteren fabrikalarında istihdam edilmek üzere 930 beden işçisi, 70 çay eksperi, 55 engelli geçici işçi, 17 eski hükümlü geçici işçi olmak üzere 1072 mevsimlik işçi alınacağı belirtildi.

ÇAYKUR İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) 26 - 30 Nisan tarihleri arasında işçi alımına dair başvuruları alıyor. Başvurular e-Devlet, Alo 170 ve "www.esube.iskur.gov.tr" adresinden yapılıyor.

Başvurular ardından adaylar arasından kura çekimi ise 14 Mayıs Salı günü Rize Gençlik ve Spor Salonu'nda gerçekleşecek.

ÇAYKUR İŞÇİ ALIMI KILAVUZU

ÇAYKUR İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsılık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı, değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,Kamu Kurum ve Kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak şartları aranır.