İSTANBUL (AA) - CANiK'in, ABD'de tanıttığı yeni özel tasarım silahı CANiK TTI Combat, 16 Mayıs itibarıyla Türkiye'deki satışa sunulacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, CANiK TTI Combat, tanıtıma özel fiyatla Türkiye'deki kullanıcılara sunulacak.

CANiK TTI Combat, ilk olarak ocak ayında, ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen 46'ncı SHOT Show'da tanıtılmıştı. Silah, ABD'de tanıtımı yapılır yapılmaz iki gün içinde 20 binden fazla satış yaptı. Daha sonra 29 Şubat-3 Mart arasında Almanya'da düzenlenen IWA OutdoorClassics 2024'te Avrupa tanıtımı gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, CANiK olarak, dünya silah endüstrisinin nabzını tutmaya devam ettiklerini belirtti.

TTI Combat projesi üzerinde 2 yıldır çalıştıklarını kaydeden Aral, dünya çapında gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirterek, "CANiK TTI Combat ile özel tasarım tabancalar pazarında üst segmentte yer alan bir markanın performansını, üstün teknoloji, kalite ve yüksek üretim kapasitemizle bir araya getirdik. Bu proje ile, TTI tasarımını içeren bir ürünü CANiK markası ile bütünleştirip Amerika hariç pazarlarda da erişilebilir bir hale getirerek daha geniş kitlelere ulaştırma imkanı sunuyoruz. Dünya lansmanlarının ardından ülkemizde de satışa sunulması ile TTI Combat'ın ülkemizin atıcılarının da ulaşımına sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

- CANiK TTI Combat

CANiK TTI Combat, Hollywood ünlülerinin atış eğitmeni ve dünyanın önemli silah tasarımcısı arasında gösterilen Taran Tactical Innovations (TTI) Kurucusu Taran Butler işbirliğiyle tasarlandı.

Üstün özelliklere sahip tasarım, özellikle Butler ve diğer atıcıların beklentilerini karşılayabilecek özellikleri taşıyor.

TTI Combat, patentli kolay sökülebilir CANiK kompansatörü, agresif kavrama sağlayan gövde tırtıkları, portlu ve spiral oyuklu namlusu, elmas kesim düz 90 derece tetiği, HIVIZ tarafından TTI Combat için özel olarak tasarlanan fiber optik ön nişangahı, TTI +3 şarjör alt kapağı, yeni tasarlanmış çift taraflı sürgü düşürme mandalı ve başta MECANIK serisi ve Trijicon SRO olmak üzere pazardaki en seçkin optikleri düşük profilli olarak entegre edebilme özelliğini standart olarak sunuyor.

Bu özelliklere sahip tabanca, ayrıca özel tasarım yarışma kılıfı, temizlik kiti, +0 şarjör alt kapağı, optik ara yüzler ve koleksiyonu tamamlayıcı CANiK TTI COMBAT madalyon gibi özel aksesuarlarla donatılmış sağlam ve özel bir çanta içinde sunuluyor.

TTI Combat, 16 Mayıs itibarıyla Türkiye'deki kullanıcılar ile buluşacak.