Çanakkale Gezilecek Yerler Nerelerdir? Çanakkale’nin kalbimizde ayrı bir yeri vardır. Şehre olan sevgimiz o kadar güçlü ki, sık sık onun kucağına kaçmak için fırsatları değerlendiriyoruz. Zamanla, teselli bulmak ve hayata bakış açımızı yeniden düzenlemek için oraya ne sıklıkta seyahat ettiğimizin sayısını kaybettik. Huzurlu kumsalları, denize dökülen çam ormanları ve serinletici yaz meltemi ile kendimizi şımarttığımız Çanakkale’de bir kez daha ağırlandık. Canlı şehir, unutulmaz geçmişiyle tam bir tezat oluşturuyor, ancak kiraz bahçeleri arasındaki şirin köyleri görülmeye değer. Aklımızda marine edilmiş anılarla eve doğru yola çıkarken nazik bir uğurlama oldu. Çanakkale de yapilacaklar çok fazla olduğunu unutmayın.

Çanakkale’yi keşfetmek isteyenler için en seçkin deneyimlerimizden oluşan bir derleme derledik. Emin olun, bu herhangi bir tüyü karıştırma girişimi değildir.

Çanakkale’ye Nasıl Gidilir, Oteller, Uçak, Otobus, Seyehat Planlaması

Çanakkale Uçak Bileti Fiyatları; Çanakkale’ye hava yolu ile seyahat edenler için en yakın havalimanı Balıkesir Edremit Havalimanı’dır. İstanbul’dan doğrudan uçuşlar sunan birden fazla havayolu şirketi ile bu uygun bir seçenektir. Ancak havalimanından Çanakkale merkeze yolculuk araçla yaklaşık 2,5 saat sürüyor. Uçuşunuzda en iyi teklifi almak için, bir satın alma işlemi yapmadan önce fiyatları karşılaştırdığınızdan emin olun.

Çanakkele Konumu;

Çanakkalede Ne Yenir; Çanakkalede Ne Yenir hakkınbda mekanbudur.com.tr sitesinin henüz bir önerisi yok görünüyor.

çanakkale de yapilacaklar

Anadolu’nun kuzeybatısında, Marmara ve Ege Bölgeleri arasında yer alan Çanakkale’dir. Edirne, Balıkesir ve Tekirdağ ile komşudur. Çanakkale, Türkiye’nin kahramanca kurtuluş mücadelelerinin verildiği ve kazanıldığı, tarihi sonsuza dek folklora kazınmış bir şehirdir. Şehrin nüfusu 2019 itibariyle 540.662 olup Türkiye’nin 39. büyük şehridir. Çanakkale’nin bir parçası olan ve Çanakkale Destanı ile dünya çapında üne kavuşan Gelibolu Yarımadası. Özellikle Çanakkale Zaferi’nin kutlandığı 18 Mart’ta milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor.

Çanakkale şehri, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken mezarlıkları ve türbeleriyle Türkiye’nin manevi manzarasında özel bir yere sahiptir. Konunun sizi korkutmasına izin vermeyin; şehitliklerini mutlaka ziyaret edin. Çanakkale de yapilacaklar listemizde İlk kez gelenler için, bölgeyi tam olarak anlamak için rehberli bir tura katılmaları şiddetle tavsiye edilir.

Çanakkale Gezilecek Yerler

İşte Çanakkale Gezilecek Yerler Gizli mücevherleri ortaya çıkarmak ve çıplak gözün algılayabildiğinin ötesini görmek için bir fırsat.

Truva AtıCanakkale Gezilecek Yerler 2

Efsaneye göre Truvalı Paris, Sparta kraliçesi Helen’i kaçırdıktan sonra Truva ve Sparta uzun bir savaşta karşı karşıya gelir. Sparta’nın en iyi dövüşçüsü Aşil Paris tarafından vurulduğunda zafer nihayet Truva’ya yöneldi. Barış için Sparta, Truva’ya dev bir tahta at hediye etti. Truva, atın Spartalı savaşçılarla dolu bir intikam hilesi olduğundan habersiz, adağı kabul etmek için kapılarını açtı. Gecenin köründe askerler attan inip şehri katleterek Truva’nın düşmesine neden oldu.

Çanakkale’de Kordon’da sergilenen Truva Atı’nın büyüleyici bir tarihi var. Brad Pitt’in oynadığı ünlü film Troy’da kullanılan at, başlangıçta Malta ve Meksika’da çekimlerde kullanıldı. At, filmde kullanıldıktan sonra cömertçe Çanakkale’ye hediye edilmiş ve burada 2004 yılından beri sergilenmektedir.

BabakaleCanakkale Gezilecek Yerler 3

Osmanlı döneminden kalma bir köy olan Babakale, kalan son Osmanlı kalelerinden birine sahiptir. Babakale hakkında bilgi araştırırken, muhtemelen Asya kıtasının en uzak batı ucunda yer aldığını keşfedeceksiniz. Köyün büyüleyici atmosferi çekiciliğini artırıyor.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli ParkıCanakkale Gezilecek Yerler 4

1973 yılında kurulan Milli Park, ülkemizde gerçekten dikkat çekici bir destinasyondur. İhtişamını gerçekten takdir etmek için bir rehberle ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Çanakkale Savaşları’nın sayısız kayıplarını onurlandırmak için çok sayıda anıt ve şehidi barındırıyor. Ayrıca savaş kalıntıları ve tarihi eserler ile geçmişe bir bakış sunuyor. Ambiyans o kadar güçlü ki, savaşın gerçekliğini ve olaylarını deneyimlemenize izin veriyor.

Bozcaada

Bozcaada’da gezilecek en iyi yerleri anlatan yazımız, adanın birçok keyfine varmak için önerilerle dolup taşıyor. Bağ turları ve yerel lezzetlerden nefes kesen gün batımlarına ve yüzülebilen tenha koylara kadar. Tadını çıkarmanız için en iyi deneyimleri özenle seçtik.