Aziziye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvancılık desteklemeleri kapsamında damızlık düve alımı için başvuru yapmış yetiştiricileri uyardı. Yapılan duyuruda, hayvan temini ve ödeme talepleri ile ilgili işlemlerin tamamlanabilmesi için önemli bir tarih hatırlatıldı.

Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği'nin 14. maddesi (Tebliğ No:2023/41) kapsamında olan Damızlık Düve Alım Desteği için asıl liste ve yedek listedeki yetiştiricilerin dikkatine sunulan duyuruda, başvuru sahiplerine önemli bir hatırlatma yapıldı.

Başvuru yapmış olan yetiştiricilerin, hayvan temini ve ödeme talepleri için işlemleri tamamlamaları gerekmekte olup, bu işlemlerin son tarihi 16 Temmuz 2024 olarak belirlendi.

Aziziye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, başvuru sahiplerinin belirtilen tarihe kadar gerekli işlemleri tamamlamalarını ve hayvan alımını gerçekleştirmelerini önemle hatırlattı.

Bu kapsamda, damızlık düve alımı için başvuruda bulunan yetiştiricilerin 16 Temmuz 2024 tarihine kadar işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi