Türkiye Çevre Haftası kapsamında, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Arhavi ilçesinde anlamlı bir çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi. "Hepimizin Bir Dünyası Var" temasıyla 5-9 Haziran tarihleri arasında kutlanan Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Arhavi Belediyesi ve öğrencilerin katılımıyla hayata geçirildi.

Etkinliğe Artvin Çevre Şehircilik İl Müdürü Yardımcısı Ender Öz ve Sıfır Atık Şube Müdürü Umut Ural Özkan da katıldı. Arhavi kıyı şeridi ve denizinde gerçekleştirilen bu etkinlikte, Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler, belediye çevre müdürlüğü çalışanları ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri iş birliği içinde kıyı şeridindeki ve plajlardaki çöpleri tek tek toplayarak poşetlediler.

Bu yıl "Hepimizin Bir Dünyası Var" temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası, çevre kirliliği konusunda toplumun her kesiminden insanlara, en küçük birim olan ailelerden eğitimcilere, yerel yönetimlerden vatandaşlara kadar geniş bir yelpazeye çevre bilincini aşılamayı hedefliyor.

Kaynak: Haber Merkezi