Coşkulu başlayıp coşkulu biten Ankara Trabzon Tanıtım Günlerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanı sıra siyasiler, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Trabzon’un ve ilçelerin tarihinin, kültürünün, folklorunun ve yöresel lezzetlerinin Ankaralılarla buluşturulduğu organizasyonda yer alan Akçaabat Belediyesi’ne ait stant göz kamaştırdı.

HORON HİÇ DURMADI

Akçaabat Belediyesi Erkek Halk Oyunları Ekibinin davul, zurna ve kemençe eşliğinde sergilediği yöresel Akçaabat Horonu, Trabzon Tanıtım Günleri’ne ayrı bir renk kattı.

Akçaabat Belediyesi’ne ait stantta yöresel ezgiler ve horon hiç durmadı.  Standı ziyaret edenler horonla karşılandı; horonla uğurlandı. Ankaralılar, memleket hasreti çekenler ve Akçaabat’ı tanımak isteyenler Akçaabat Belediyesi’nin açtığı standa akın etti.

AKÇAABAT STANDI DOLDU TAŞTI

Ankara Trabzon Tanıtım Günleri’ne göz kamaştıran stant görselleri ile katılan Akçaabat Belediyesi, standa gelen misafirleri yöresel ikramlıklarla ağırladı. Dört gün devam eden Trabzon Tanıtım Günleri’nde Akçaabat’ı merak edenler, tanımak isteyenler ve memleket hasreti çekenler Akçaabat Belediyesi standını ziyaret ettiler. Akçaabat’ı adeta Ankara’ya  taşıyan Akçaabat Belediyesi, ziyaretçilerine görsel şölenin yanı sıra sıcak kanlı ve samimi sohbetler sundu. Akçaabat Belediyesi kurduğu stantla bir nebze dahi olsa memleket hasreti çekenlerin hasretini dindirdi.

Akçaabat Belediyesi standı ziyaretçilerin yanı sıra bürokratların da ilgisini çekti.

GÜLER YÜZLÜ KARŞILAMA DOSTÇA MUHABBETLE TACLANDI

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, standı ziyaret eden büyük küçük herkesle tek tek ilgilendi. Başkan Ekim; alçakgönüllü, güler yüzlü ve dostça sohbetiyle gönüllere taht kurdu. Akçaabat’ı önce tüm ülkeye sonra tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediğini belirten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat; horonuyla, kültürüyle, sanatıyla, sporuyla, turizmiyle, doğasıyla, yaylalarıyla, kendine has mutfağıyla kısacası tüm vizyonuyla önce ülkeye sonrada dünyaya açılmaya hazır bir kent. Biz Akçaabat’ın potansiyelinin farkındayız; tüm dünya da bunun farkına varacak. Bizim şehrimiz; halk danslarının buluşma merkezidir; bizim şehrimiz yeşille mavinin kavuştuğu yerdir; bizim şehrimiz kültür beşiğidir; bizim şehrimiz sımsıkı kucaklaşmaların adresidir. Karadeniz insanı horon gibidir. Birbirine bağlıdır; merttir; kararlıdır; merhametlidir… Akçaabat’ımızı tanıtmaya devam edeceğiz; durmak yok.” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE VE ZİYARETİMİZE GELENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ankara Trabzon Tanıtım Günleri’nin hazırlanmasında büyük pay sahibi olan Ankara Trabzon Dernekler Federasyonuna, Trabzon Valiliği’ne Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, organizasyona katılan il ve ilçe belediyelerine, tanıtım günleri boyunca stantları doldurup taşıran ziyaretçilere, bürokratlara, siyasilere ve görevli personellere gönülden teşekkür etti. Başkan Ekim,” Böylesine büyük ve teferruatlı organizasyon hazırlamak oldukça büyük bir çalışma gerektirir. Bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

AKÇAABAT BELEDİYES BASIN BİRİMİ