İSTANBUL (AA) - Albaraka Türk, "Bekletmeyen İhracat Finansmanı (BİF)" ürününü devreye aldı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre ,Albaraka Türk, Türkiye'nin dış ticaretteki hızını artıracak çözümler üretmeye devam ediyor.

Banka, bu kapsamda, kurumsal, ticari, kobi ve mikro segmente sahip ihracatçılar için BİF'i piyasaya sundu.

BİF, ihracatçı müşteriden peşin alım, ithalatçıya vadeli satım ile ihracatçı müşterilerin mal mukabili ihracatlarının finanse edilmesine imkan sağlıyor.

Albaraka Türk, bu hizmetle, müşterilerine, vadeyi beklemeden ihracat alacaklarının tahsilatı, yeni pazarlarda ihracat hacim ve pazar paylarını artırma imkanı ve uluslararası rekabette üstünlük sağlama olanağı tanıyor.

BİF'i kullanacak müşterilerinin hesaplarına geçecek olan finansman tutarı, BSMV, KKDF ve Damga Vergisinden muaf oluyor. Ayrıca müşteriler, hesaplarına geçen ihracat bedelini mal alımı dışında da farklı ihtiyaçlar için kullanabiliyor.

100. Yıl Kütüphaneleri sekiz farklı noktada hizmet vermeye başladı 100. Yıl Kütüphaneleri sekiz farklı noktada hizmet vermeye başladı

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Tüzel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Serhan Akyıldız, "Bankamızın yeni ürünü 'Bekletmeyen İhracat Finansmanı', finansmana erişim yollarının daraldığı mevcut dönemde ihracatçı müşterilerimiz açısından oldukça kıymetli. Türkiye ihracat hacminin büyük oranında mal mukabili ödeme yöntemiyle gerçekleştiğini dikkate aldığımızda da ürünün satış potansiyeli daha da belirgin hale geliyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa