Ak Parti'nin Çamlıhemşin Belediye Başkan adayı olarak belirlediği Ömer Altun, ilçenin geleceğine yön verecek önemli bir figür olarak öne çıkıyor. Ancak pek çok kişi, Ömer Altun'un kim olduğunu, geçmişini ve siyasi vizyonunu merak ediyor. Ömer Altun'un hayatı ve siyasi kariyeri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için işte tüm detaylar...

Ömer Altun Kimdir?

1977 doğumlu olan Ömer Altun, Pazar'da başladığı eğitim hayatını tamamladıktan sonra turizm ve hayvancılık sektöründe kendini geliştirdi. Maran Gıda aile şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak uzun yıllar hizmet veren Altun, siyasi kariyerine 2012'de AK Parti'nin İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak adım attı.

İlçe siyasetinde hızla yükselen Altun, 2 dönem boyunca Yerel Yönetimler Başkanlığı görevini üstlendi. 2017'de ise İlçe Başkanı olarak seçildi ve bu görevini başarıyla sürdürdü. Çamlıhemşin ve Ayder çevresinde turizmin gelişimine katkı sağlayan Altun, aynı zamanda Pazar Ticaret Odası Meclis Üyesi olarak da aktif bir rol üstlendi.

Hamza Saruhan “Büyükköy'ümüze Müjdeler Olsun Doğalgazı Beldemize Getiriyoruz” Hamza Saruhan “Büyükköy'ümüze Müjdeler Olsun Doğalgazı Beldemize Getiriyoruz”

Altun'un siyasi ve toplumsal hayattaki liderliği, 2024 yerel seçimlerinde adaylık kararıyla doruk noktasına ulaştı. 14 Ağustos 2023'te, AK Parti'nin Çamlıhemşin Belediye Başkanı aday adayı olmak üzere İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti. Evli ve 2 çocuk babası olan Altun, halkın beklentilerine cevap verebilecek dinamizmi ve deneyimiyle adaylık sürecinde dikkat çekiyor.

Çamlıhemşin'in geleceğine yönelik umut veren bir aday olarak gösterilen Ömer Altun, yerel yönetimde yeni bir vizyon ve heyecan vaat ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ